Miliard dolarów na rozwój Binance Smart Chain

5 389

CEO giełdy Binance potwierdził stworzenie nowego funduszu, który ma zostać wykorzystany do wspierania prac nad rozwojem sieci BSC.

Biorąc pod uwagę, że chodzi o kwotę miliarda dolarów, jest to prawdopodobnie największa tego typu inicjatywa w historii kryptowalut.

Pieniądze na rozwój Binance Smart Chain

Informacja o stworzeniu specjalnego funduszu pojawiła się najpierw na oficjalnym koncie Binance Smart Chain (@BinanceChain). Stwierdzono w niej, że nastał czas, aby przyśpieszyć masową adopcję i skalowanie BSC.

„It’s time to accelerate #BinanceSmartChain’s journey towards scaling and mass adoption 🚀

We’re announcing the biggest growth fund in the history of crypto – the $1 billion fund to push the adoption of not only BSC but the whole blockchain industry”.

Następnie nawiązał do niej CEO giełdy Binance Changpeng Zhao: milion powodów, aby budować na BSC.

„A billion reasons to #buidl on #BSC”.

Czego brakuje sieci BSC?

Blockchain giełdy Binance pozwala dokonywać bardzo tanich transakcji, ale jednocześnie często jest wykorzystywany przez nieuczciwych twórców aplikacji. Na BSC rozwijany jest również rynek NFT, jednak daleko mu do tego, co oferuje Ethereum, Tezos czy Solana.

Miliard dolarów na rozwój

Przeznaczenie miliarda dolarów na rozwój sieci może jednak sprawić, że powstanie wiele nowych rozwiązań. Pieniądze mają zostać wykorzystane do prac nad czterema kluczowymi obszarami:

  • Talent Development (100 milionów dolarów),
  • Liquidity Incentive Program (100 milionów dolarów),
  • Builder Program (300 milionów dolarów),
  • Investment & Incubation Program (500 milionów dolarów).

BSC ma już ponad rok

Dzisiejsza informacja o stworzeniu funduszu, który zostanie wykorzystany do rozwijania sieci BSC, pojawiła się miesiąc po pierwszych urodzinach sieci. Z Binance Smart Chain każdego dnia korzysta obecnie ponad milion użytkowników. Najpopularniejszą usługą zbudowaną na sieci BSC jest zdecentralizowana giełda PancakeSwap.

Giełda znajduje się na drugim miejscu listy DEX-ów pod względem wolumenu (według rankingu tworzonego przez CoinGecko) i na pierwszym pod względem ilości dostępnych projektów (obecnie użytkownicy mogą handlować 2170 różnymi tokenów).

Komentarze