Celsius zebrał 400 milionów dolarów

3 355

Chociaż w połowie września platforma Celsius została zaatakowana przez władze New Jersey i Teksasu, a coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że amerykańscy regulatorzy będą próbowali ukrócić działalność firm związanych z pożyczkami kryptowalutowymi, inwestorzy wydają się wierzyć w sukces Celsiusa.

Dzięki temu jedna z najpopularniejszych platform umożliwiających zarabianie na hodlowaniu i pożyczanie kryptowalut na atrakcyjny procent zebrała od inwestorów 400 milionów dolarów.

Zaufanie ważniejsze od pieniędzy

Osoby hodlujące swoje kryptowaluty i stablecoiny w aplikacji Celsius mogą uzyskać nawet 17% w skali roku, a firma i tak zarabia pieniądze na tych, którzy je pożyczają. Biorąc więc pod uwagę, że Celsius ma już ponad milion sto tysięcy użytkowników, którzy od 2018 roku otrzymali aż 850 milionów dolarów, firma raczej nie potrzebuje dodatkowego finansowania. Potwierdził to zresztą CEO Celsius Alex Mashinsky, który podkreślił, że nie chodzi o 400 milionów dolarów. Chodzi o zaufanie osób, które wypisały czeki.

„It’s not the $400m. It’s the credibility that comes with the people who wrote those cheques”.

Inwestorzy zainteresowani aplikacją Celsius

400 milionów dolarów udało się zebrać w ramach nowej rundy finansowania przeprowadzonej przez drugi co do wielkości fundusz emerytalny w Kanadzie (Caisse de dépôt et placement du Québec) oraz firmę WestCap.

Pieniądze mają zostać wykorzystane do ulepszenia oferty produktów i pozwolą rozszerzyć ofertę o rozwiązania dla instytucji. Na tym jednak się nie skończy, bo Celsius zapowiedział zwiększenie liczby pracowników do prawie 1 000 (obecnie firma zatrudnia 486 osób).

Założony w 2017 roku przez obecnego CEO Alexa Mashinsky’ego i Daniela Leona Celsius jest obecnie wyceniany na ponad 3 miliardy dolarów. Przybliżona wartość aktywów, którymi zarządza Celsius, przekracza 25 miliardów dolarów.

Chociaż w porównaniu z niektórymi usługami DeFi Celsius oferuje dość niskie oprocentowanie, to jednocześnie firma cieszy się dużym zaufaniem wśród społeczności kryptowalut. Dodatkowo korzystanie z aplikacji Celsius wymaga jedynie zainstalowania aplikacji i zweryfikowania konta, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemów z rozpoczęciem zarabiania na hodlowaniu. Ma to oczywiście również wady w postaci utraty anonimowości i braku dostępu do kluczy prywatnych.

Komentarze