Wieloryby również popełniają błędy

7 784

Chociaż błędy związane z inwestowaniem najczęściej przypisuje się niedoświadczonym osobom, które dopiero zaczynają przygodę z giełdą, to popełniają je również wieloryby.

Jako przykład można podać właściciela jednego z największych portfeli BTC, który jednego dnia sprzedał Bitcoiny po cenie 56 000 dolarów, a kolejnego… odkupił je po 57 000 USD.

VentureFounder na tropie transakcji dokonywanych przez wieloryby

Popularny analityk VentureFounder (@venturefounder) poinformował na Twitterze, że trzeci największy wieloryb BTC odkupił 494 Bitcoiny po 57 300 USD. Najciekawsze jest jednak to, że zakup miał miejsce dzień po tym, jak ten sam inwestor sprzedał aż 1 500 Bitcoinów po cenie 56 200 USD. Jest to jedna z nielicznych sytuacji, gdy wieloryb odkupił po wyższej cenie sprzedane wcześniej Bitcoiny.

„The 3rd largest #Bitcoin whale wallet bought back 494 #BTC today at $57.3k after selling 1,500 BTC at $56.2k yesterday

One of the few times he bought BTC back higher after selling. Last time was August, after selling bunch at $40k, he bought lots back at $46k”.

Ile Bitcoinów jest obecnie na trzecim największym portfelu?

Analityk zaktualizował również informacje o łącznym majątku tego wieloryba. Obecnie należy do niego 105 758 BTC, co przy obecnych cenach daje około 6 055 810 953 USD.

Czy warto śledzić ruchy dużych graczy?

Dzięki analizowaniu ruchów wielorybów niedoświadczeni inwestorzy mogą łatwo zyskać dostęp do informacji na temat tego, czy w danym momencie więksi gracze sprzedają, czy może jednak kupują kryptowaluty.

Należy jednak pamiętać, że wieloryby doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ich zakupy i sprzedaże wpływają na nastroje. Tym samym mogą to wykorzystywać do manipulowania rynkiem.

Opisywany wieloryb to ten sam, o którym wspominaliśmy kilka dni temu w artykule: Trzeci największy wieloryb BTC sprzedał kolejną, lwią porcję bitcoinów. Inwestor sprzedał wtedy 1 500 BTC po 53 400 USD.

Co sądzisz o śledzeniu transakcji dokonywanych przez wieloryby? Czy rzeczywiście może to pomóc w inwestowaniu?

Komentarze