Krypto Tydzień: 27 września – 3 października 2021

Jak co tydzień – Krypto Tydzień! Dzięki temu w jednym miejscu znajdziesz ciekawe i przydatne artykuły o tematyce blockchain i kryptowalut, które pojawiły się w ciągu ostatnich dni na łamach BitHub.

W 39 tygodniu roku (27 września – 3 października) pisaliśmy między innymi o kosztownej pomyłce giełdy Bitfinex, pozytywnym oświadczeniu wydanym przez FED i kosmicznych NFT. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Przesyłając jakiekolwiek kryptowaluty, należy zawsze dokładnie sprawdzić dwie rzeczy: adres odbiorcy oraz wysokość opłaty transakcyjnej. Wydaje się to oczywiste, ale giełda Bitfinex zapłaciła ponad 23 000 000 USD w ETH, aby wysłać USDT o wartości 100 000 USD. Na szczęście uczciwy górnik zapowiedział, że zwróci większość pieniędzy. Sąd ogłosił ważną decyzję w sprawie najpopularniejszego stablecoina: zwycięstwo Tethera – zarzuty o manipulacje w oparciu o RICO oddalone.

Przez błąd uwierzytelniania wieloskładnikowego na Coinbase około 6000 użytkowników straciło swoje pieniądze. Warto uczyć się na cudzych błędach i sprawdzić, czy własne konto jest dobrze zabezpieczone (weryfikacja aplikacją zamiast kodów SMS) oraz przemyśleć trzymanie większych środków poza portfelem sprzętowym.

Co dalej z kursem BTC?

Sceptycznie nastawiony do kryptowalut dyrektor generalny JPMorgan Chase przyznał, że cena Bitcoina może wzrosnąć nawet 10 razy. Z początkiem października rynek wyzwolił się spod „klątwy września”, do czego przyczyniły się takie wiadomości jak to, że Fed nie ma zamiaru zakazywać kryptowalut.

Rynek altcoinów w pigułce

ADA pozostaje jednym z najpopularniejszych altcoinów i w ostatnich dniach pojawiło się wiele ciekawych informacji na temat projektu Charlesa Hoskinsona. Najpierw opisywaliśmy, że Cardano ogłasza strategiczne partnerstwo z Chainlink, a następnie zapowiedź dwóch stablecoinów na tej sieci: projekt związany z kursem dolara (Dzięki współpracy Cardano i Coti powstanie nowy stablecoin DeFi) oraz ze złotem (Stablecoin oparty na złocie powstanie na blockchainie Cardano). Grayscale Investments stawia na Solanę, a cena AXS osiągnęła nowe ATH (Axie Infinity | DEX, staking i „kasa z nieba”).

Działania chińskich władz przyczyniły się do tego, że druga co do wielkości pula miningowa Ethereum zawiesza działalność. Nie minęło nawet kilka godzin i okazało się, że kolejna pula miningowa ethereum ogłasza wstrzymanie działalności.

Kącik NFT

Popularna platforma TikTok zapowiada pierwszą kolekcję NFT, dzięki czemu wielu nowych użytkowników będzie mogło zainteresować się tą technologią. Na tle często opisywanych projektów zdecydowanie wyróżnia się kosmiczne NFT od Copernic Space i Lunar Outpost, dzięki któremu inwestorzy będą mogli stać się właścicielami miejsca w ładowni księżycowego łazika. Niektórzy obserwatorzy rynku uważają, że wykorzystanie NFT przez twórców gier będzie następną dużą rzeczą związaną z blockchainem. Koniecznie sprawdź TOP 5 projektów Play-to-Earn, na które warto zwrócić uwagę.

W poszukiwaniu gemów

W artykule czy Cardano może uczynić z Ciebie milionera znajdziesz informacje o trzech projektach, które w niedalekiej przyszłości mogą przyciągnąć wielu inwestorów. Oprócz szukania nowych projektów warto również pamiętać o czerpaniu zysków z tych kryptowalut, które ma się w portfelu. Osobom zainteresowanym pasywnym dochodem z krypto polecamy lekturę: Top 5 aktywów cyfrowych do stakingu.

Warto wiedzieć

Po tym, jak w Szwajcarii zatwierdzono pierwszy fundusz kryptowalutowy, zwiększyły się oczekiwania wobec decyzji Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Na razie jednak ogłoszono przesunięcie terminów ETF-ów, przez co decyzja w sprawie pierwszego z czterech projektów zostanie ogłoszona dopiero 21 listopada, a ostatnia 24 grudnia. Już niedługo Amerykanie będą mogli zlecić przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase, a popularny miliarder i wizjoner po raz kolejny wypowiedział się na temat kryptowalut (Elon Musk: Chiny boją się kryptowalut, ponieważ…).

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Postawmy na bezpieczeństwo naszych środków, dowiesz się, co naprawdę może wpłynąć na rozwój branży DeFi.

Najpopularniejszy artykuł 39 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 39 tygodnia okazał się tekst: Bitcoin | Teraz albo nigdy, który został wyświetlony ponad 24 000 razy.

Zgadzasz się z naszym wyborem najważniejszych wiadomości z ostatniego tygodnia? A może uważasz, że należało wspomnieć o innych rzeczach?

Komentarze