Dzięki współpracy Cardano i Coti powstanie nowy stablecoin DeFi

Stablecoin o nazwie Djed, którego emitentem będzie Coti, pozwoli użytkownikom DeFi na blockchainie Cardano uniknąć wysokich opłat transakcyjnych.

Plany stworzenia stablecoina DeFi ogłoszono po tym, jak Coti dołączyło do grona oficjalnych partnerów projektu Ardana (pierwszej sieci na Cardano związanej ze stablecoinami).

Czy nowy stablecoin na Cardano jest potrzebny?

Stablecoin Djed ma nie tylko pozwolić użytkownikom uniknąć wysokich opłat transakcyjnych, ale również ułatwić korzystanie z usług zdecentralizowanych finansów (DeFi). Projekt został zapowiedziany podczas Cardano Summit przez twórcę Cardano (ADA) Charlesa Hoskinsona i CEO Coti Shahafa Bar-Geffena. Tym, co ma wyróżniać Djed na tle innych stablecoinów, jest bazowanie na algorytmach korzystających ze smart kontraktów, dzięki czemu nowy stablecoin ma przez cały czas zachowywać stałą cenę. Protokół ma utrzymywać określoną rezerwę monet, a w tym celu będzie automatycznie tworzył lub spalał cyfrowe aktywa.

To sprawi, że osoby zainteresowanie zdecentralizowanymi finansami będą mogły łatwo policzyć, jaki będzie całkowity koszt danej transakcji.

Hoskinson określił to rozwiązanie jako przełom dla całej branży kryptowalut. Jego zdaniem projekt przemówi do nowych osób w momencie, w którym branża doświadcza astronomicznych wzrostów.

„Entirely new audience at a time when the industry is already experiencing astronomical growth”.

Nowości związane z Cardano Summit

Nie jest to pierwsza istotna informacja ogłoszona podczas tegorocznej edycji Cardano Summit. Wcześniej informowaliśmy, że Cardano ogłasza strategiczne partnerstwo z Chainlink, dzięki czemu deweloperzy smart kontraktów zyskają możliwość korzystania z wyroczni.

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, jakie nowe projekty na blockchainie Cardano mogą w najbliższej przyszłości zyskać duże zainteresowanie ze strony użytkowników (a co za tym idzie również inwestorów), zajrzyj do artykułu: Czy Cardano może uczynić z Ciebie milionera, gdzie opisaliśmy trzy projekty: Adax, CNFT oraz Gero.

Chociaż Cardano Summit 2021 towarzyszyło ogłoszenie wielu interesujących projektów, jak na razie nie wpłynęło to kurs Cardano. W momencie pisania artykułu ADA kosztuje 2,19 USD, co przekłada się na 3,6% spadek ceny w ciągu 24 godzin.

Komentarze