Czy Cardano może uczynić z Ciebie milionera?

Cardano oferuje zdecentralizowane aplikacje, portfele, protokoły wymiany, protokoły pożyczkowe i NFT. Czy to, co rodzi się w Cardano, jest warte naszej uwagi?

Oto jedne z najciekawszych projektów, które w nadchodzących miesiącach mają szansę na znaczny wzrost zainteresowania i przyciągnięcie do Cardano nowych, zaangażowanych użytkowników.

Adax

adax
źródło: link

Adax to zautomatyzowany protokół płynności, który ułatwia transakcje w ekosystemie Cardano w całkowicie zdecentralizowany sposób. ADAX nie ma order booka. Z procesu transakcyjnego wyeliminowano wszelkich pośredników, złożoność i uciążliwe procedury, oferując użytkownikom nieograniczoną swobodę handlu bez cenzury i utraty kontroli nad ich aktywami. Użytkownicy mogą zachować pełną kontrolę nad swoimi tokenami i nie muszą rezygnować z samodzielnego przechowywania swoich kluczy prywatnych, aby ich zamówienia mogły być rejestrowane.

Podstawowymi wyróżnikami, którymi szczyci się Adax są: rynki i płynność.

Rynki w Adax, czyli konwerter ERC-20

Konwerter ERC20 to narzędzie przeznaczone dla wydawców tokenów (organizacji, które chcą umożliwić migrację swoich tokenów do Cardano) oraz ich użytkowników (posiadaczy tokenów) do migracji swoich tokenów ERC20 do sieci Cardano. Użytkownicy mogą przekonwertować swoje tokeny za pomocą zaledwie kilku kliknięć, a po przeniesieniu tokeny te zostaną „przetłumaczone” na specjalny token natywny na Cardano, który ma taką samą wartość i działa jak ERC20. Ponadto Cardano oferuje możliwość konwersji w obie strony, więc jeśli użytkownik zechce to zrobić na późniejszym etapie, może przenieść swoje tokeny z powrotem do sieci źródłowej.

Płynność w Adax

Deweloperzy Adax uważają, że problemem z istniejącymi pulami płynności są ich dynamicznie zmieniające się wskaźniki. Dostawcy płynności mają motywację do zapewniania płynności aktywom o niskim wolumenie w celu uzyskania wyższych nagród, ponieważ otrzymują udział wprost proporcjonalny do wolumenu, który dostarczają do puli. Niestety, w większości przypadków nie jest to wystarczająca nagroda, ponieważ w aktywach o niskim wolumenie panoszy się nietrwała strata. Oznacza to, że dla dostawców płynności gra jest nieraz niewarta świeczki. ADAX pracuje nad innym modelem, który ma rozwiązać te problemy.

Kapitalizacja rynkowa ADAX wynosi obecnie około 74 milionów dolarów, co jest niewielką kwotą w porównaniu z popularnymi indeksami na innych blockchainach.

Nie jest wykluczone, że Adax stanie się w długim okresie skutecznym DEX-em i będzie cieszyć się dużym wolumenem obrotu. Nie da się ukryć, że konkurencja w przestrzeni DEX-ów jest bardzo silna. Wydaje się, że Adax planuje wybić się właśnie na fali HYPE’u wokół zdecentralizowanych giełd. Jak im pójdzie? Zobaczymy.

CNFT

cnft
źródło: link

CNFT chce być rynkiem, na którym każdy może handlować NFT. CNFT jest numerem jeden na rynku NFT w Cardano z około 20 milionami ADA wydanych na ponad 92 000 CNFT (od momentu powstania). Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić swój pierwszy NFT na Cardano jest to być może pierwsze miejsce, które należałoby odwiedzić. Warto dodać, że projekt został uruchomiony w lipcu bez udziału jakiegokolwiek zewnętrznego kapitału.

Minimalny zakup to tysiąc CNFT. Jakkolwiek nie musisz kupować tych tokenów, mogą one okazać się potrzebne w przyszłości, między innymi do uzyskania dostępu do ekskluzywnych projektów w launcherze CNFT i możliwości udziału w promocjach.

W ciągu ostatnich kilku tygodni w CNFT uruchomiono mnóstwo projektów. Z każdym dniem przybywa ich coraz więcej w naprawdę szybkim tempie.

Na CNFT możesz kupić nowe NFT już za 30 ADA. Jeśli interesujesz się NFT, nie zaszkodzi sprawdzić, co się tam dzieje.

Portfel Gero

źródło: link

Token portfela Gero melduje się na CoinMarketCap w cenie 0,16 USD. portfel ten aspiruje do miana wszechstronnej super aplikacji zapewniającej usługi portfela do przechowywania aktywów oraz NFT. W planach są również swapy, yield farming i wiele więcej.

Będzie to również brama do wielu innych zdecentralizowanych aplikacji. Dzięki temu, użytkownicy ekosystemu Cardano będą mogli robić wszystko z poziomu tej jednej aplikacji.

Większość funkcji ma zostać uruchomiona około drugiego kwartału 2022 r.

Jeśli będziesz zastanawiał się nad zakupem tokenów GERO pamiętaj, że (było, nie było) jest to portfel, a nie blockchain i na pewno nie ma tak dużego ekosystemu, jak niektóre inne projekty z pierwszej setki.

Zdecydowanie istnieje potencjał, gdyby ludzie pożyczali, handlowali i farmili w tej aplikacji. Jeśli tak się stanie, spowoduje to oczekiwany wzrost przepływu opłat, a w konsekwencji wzrost wartości tokena Gero.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze