Cardano ogłasza strategiczne partnerstwo z Chainlink

Cardano ogłosiło strategiczne partnerstwo z Chainlink w celu zapewnienia integracji wyroczni (oracle) dla deweloperów smart kontraktów.

InputOutput (IOKH), firma technologiczna stojąca za projektem Cardano, ogłosiła podczas Cardano Summit 2021, że współpracuje ze zdecentralizowaną siecią wyroczni blockchain, Chainlink.

To duży krok dla Cardano

Zgodnie z zapowiedzią, Cardano zintegruje w ramach partnerstwa wyrocznie Chainlink, aby wspierać programistów, którzy przygotowują się do rozpoczęcia budowania smart kontraktów dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi).

Przypomnijmy, że funkcjonalności związane ze smart kontraktami w sieci Cardano stały się faktem na skutek hard forka Alonzo, która został przeprowadzony 12 września 2021 r.

Komentując doniesienia o współpracy, Niki Ariyasinghe, szef partnerstwa blockchain w Chainlink Labs, zauważył, że sieć oracle ma „ogromny szacunek dla ekosystemu Cardano”, szczególnie względem zespołu stojącego za projektem i opartego na współpracy charakteru społeczności.

Perfekcyjne wyczucie czasu

Ariyasinghe uważa, że ​​czas do współpracy jest idealny, biorąc pod uwagę, że smart kontrakty w Cardano dopiero raczkują, podczas gdy Chainlink pomaga ułatwić transfer danych odpornych na manipulacje ze źródeł poza łańcuchem do kontraktów w łańcuchu.

„Wiele z tego sprowadza się do wyczucia czasu. Cardano oczywiście miało długi okres, w którym wprowadzało różne ulepszenia, a najnowszym jest Alonzo – dotyczące włączenia smart kontraktów. Dla nas to zatem naprawdę odpowiedni czas na zaangażowanie się w ekosystem Cardano.”

Ariyasinghe dodał, że integracja może umożliwić zabezpieczenie setek miliardów dolarów w protokole Cardano, zwłaszcza w sektorze DeFi.

Cardano ujawnia wiele nowych partnerstw

Podczas pierwszego dnia odbywającego się w weekend szczytu Cardano Summit 2021, usłyszeliśmy kilka ogłoszeń i zapowiedzi umów o strategicznych partnerstwach między Cardano a innymi podmiotami.

Charles Hoskinson ogłosił, że projekt Cardano połączył siły z dostawcą usług telekomunikacyjnych DISH, starając się zwiększyć adopcję blockchainu w drodze transformacji całego modelu branży telekomunikacyjnej.

Ujawniono również, że globalna firma zajmująca się rekultywacją gruntów, Veritree, zabezpieczy teraz swoje archiwa za pomocą blockchaina Cardano.

Inne z ciekawszych ogłoszeń o nowych partnerstwach obejmowały te związane z wiodącą platformę e-sportową i gier Rival, fintechowym studio venture i funduszem UBX oraz rozwiązaniem finansowym AID:tech opartym na tożsamości finansowej.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze