Przesunięcie terminów ETF-ów

SEC zdecydował, że do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie czterech ETF-ów na BTC będzie potrzebował kilku dodatkowych tygodni. Tym samym wszystkie terminy zostały przesunięte o 45 dni.

Pierwsza z czterech decyzji zostanie wydana 21 listopada, a ostatnia 24 grudnia. Jeżeli przynajmniej jeden z ETF-ów otrzyma zielone światło, może to korzystnie wpłynąć na kurs najstarszej kryptowaluty w ostatnich dniach roku.

SEC coraz bardziej zastanawia się nad ETF

Wydłużenie terminu o 45 dni dotyczy czterech projektów:

  • Global X Bitcoin Trust,
  • Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund,
  • WisdomTree Bitcoin Trust,
  • Kryptoin Bitcoin ETF.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Tłumaczy w nim, że potrzebne jest wydłużenie terminu podjęcia decyzji, co zapewni odpowiednią ilość czasu na przemyślenie proponowanych zmian i wszystkich uwag.

„The Commission finds that it is appropriate to designate a longer period within which to take action on the proposed rule change so that it has sufficient time to consider the proposed rule change and any comments”.

Kiedy można się spodziewać ogłoszenia ETF-ów na BTC?

We wrześniu opisywaliśmy, że zdaniem Mike’a McGlone’a z Bloomberga może pojawić się ETF na Bitcoinie już w przyszłym miesiącu. W związku z wydłużeniem terminów przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd wszystko może się więc nieco przesunąć. Jeżeli jednak rzeczywiście okaże się, że ETF na BTC zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, będzie to nie tylko jedno z najważniejszych wydarzeń w całej historii najstarszej kryptowaluty, ale również coś, co może wprowadzić kurs Bitcoina na całkowicie nowe poziomy.

Dzięki zatwierdzeniu ETF na BTC fundusze będą mogły łatwo zainwestować w BTC, co sprawi, że rynek kryptowalut zostanie zasilony dużym kapitałem (zobacz również: jeżeli to przejdzie, do Bitcoina napłyną miliardy dolarów).

Więcej informacji na temat tego, czym dokładnie są instrumenty inwestycyjne ETF, znajdziesz w artykule: Co to jest ETF? | 7 rzeczowych odpowiedzi na 7 kluczowych pytań.

Komentarze