ETF na Bitcoinie już w przyszłym miesiącu?

7 643

Według Mike’a McGlone’a z Bloomberga istnieje szansa, że Bitcoin ETF zostanie zatwierdzony już w przyszłym miesiącu.

Analityk przewiduje, że idąc za przykładem Kanady, USA w końcu zatwierdzi ETF Bitcoina, czego oczekuje coraz więcej instytucji.

Wpływ ETF na kurs kryptowaluty

Zatwierdzenie ETF na BTC mogłoby zapoczątkować dalsze wzrosty kursu. Dzięki temu, że ETF-y są powiązane z cenami innych aktywów, inwestorzy nie muszą bezpośrednio inwestować w surowce lub kryptowaluty. Zamiast tego mogą po prostu kupować jednostki wybranego funduszu, co dla wielu osób z pewnością będzie łatwiejsze niż zakładanie portfela kryptowalut i handlowanie na giełdzie. Wadą takiego rozwiązania jest to, że inwestor nie otrzymuje Bitcoina na własność, ale należy pamiętać, że nie każdemu na tym zależy. Dla wielu inwestorów kryptowaluty to po prostu szansa na zarobienie pieniędzy i nie przykładają uwagi do tego, że dzięki tej technologii mogą uniezależnić się od banków.

Do amerykańskiego nadzoru finansowego (SEC) trafiło już kilkanaście różnych wniosków w sprawie uruchomienia ETF na BTC. Należy jednak mieć na uwadze, że do tej pory wszystkie wnioski były odrzucane, a temat ciągnie się już od wielu lat (w 2018 roku pisaliśmy o tym między innymi w artykule: Bitcoin ETF zostaną ponownie rozpatrzone przez SEC, a rok później opublikowaliśmy tekst: SEC odrzuca bitcoin ETF w obawie przed oszustwami i manipulacją).

Teraz jednak McGlone wydaje się mocno wierzyć, że w do końca października zostanie zatwierdzony pierwszy Bitcoin ETF. Jeżeli tak się stanie, kurs BTC z pewnością na tym zyska, a na rynek kryptowalut dołączy wielu nowych inwestorów.

McGlone podtrzymuje również swoje bycze prognozy, zgodnie z którymi Bitcoin może zbliżyć się przed końcem roku do wyczekiwanej granicy 100 000 USD.

Związany z Bloomberg Intelligence analityk wielokrotnie wyrażał swoje poparcie dla BTC i zachęcał do inwestowania w najstarszą kryptowalutę. Zdaniem McGlone’a każdy powinien pomyśleć o rozszerzeniu portfela inwestycyjnego o BTC, co opisywaliśmy w artykule: Portfel inwestycyjny bez Bitcoina jest nagi.

Komentarze