Bitcoin ETF zostaną ponownie rozpatrzone przez SEC

źródło: pixabay.com
3 025

Po wczorajszym odrzuceniu 9 wniosków o utworzenie Bitcoin ETF, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała, iż rozpatrzy je jednak ponownie. Hester Peirce, komisarz SEC, opublikowała post na twitterze o ponownym rozpatrzeniu aplikacji. Pracownicy SEC odrzucili wnioski trzech firm, w tym ProShares, GraniteShares oraz Direxion. W uzasadnieniu, Komisja wyraziła zaniepokojenie oszustwami i manipulacją rynku Bitcoina.

Komisarz SEC Hester Peirce ogłosiła, że ​​wczorajsze wnioski zostaną poddane przeglądowi zgodnie z art. 431 Regulaminu Komisji. Wcześniej, członkowie komisji głosowali 3-1, aby odrzucić kolejną aplikację ETF Bitcoin, z  Hester Peirce, która wyraziła sprzeciw.

List napisany przez sekretarza SEC do Eugene’a Schlangera z nowojorskiej giełdy papierów wartościowych szczegółowo opisuje cały proces.

„Odrzucenie proponowanej zmiany dotyczących notowania i handlu Direxion Daily Bitcoin Bear IX Akcje, Direxion Daily Bitcoin l. 25X Bull Share. Direxion Daily Bitcoin 1,5X Bull Shares, Direxion Daily Bitcoin 2X Bull Shares, i Direxion Daily Bitcoin 2X Bear E Arca Rule 8.200-E. Niniejsze pismo ma poinformować, że zgodnie z art. 43 I Regulaminu Komisji, 17 CFR 201.431, Komisja dokona przeglądu delegowanych działań” – napisano w liście

Pierwszy wniosek ProShares o założenie ETF opartego na kontraktach futures został ukazany SEC we wrześniu 2017 r. Jednak w tamtym okresie rynek kontraktów terminowych na Bitcoinie był stosunkowo młody i nie można było zagwarantować, że rynek handlu kontraktami futures utrzyma się lub, co więcej, będzie się rozwijał. Z tego powodu, ProShares Trust wycofał wcześniej złożony wniosek, składając oficjalne zawiadomienie w tej sprawie 19 grudnia 2017r.

Bitcoin ETF, co to oznacza?

Fundusz ETF (ETF) to fundusz inwestycyjny specjalizujący się w określonym rynku, zwykle odzwierciedlającym indeksy giełdowe, tj. S&P 500. ETF pozwala inwestorom na bezpośredni wpływ na konkretny indeks, bez potrzeby kupowania aktywów. Tak jak twierdzi większość analityków, fundusze inwestycyjne ETF znacznie ułatwiłyby inwestowanie w kryptowaluty klientom i inwestorom instytucjonalnym, zarządzającym ogromnymi portfelami. Dla inwestorów instytucjonalnych, oszczędziłoby to kłopotu z założeniem portfela kryptowalutowego czy wyborem najlepszej giełdy kryptowalut. Dlatego ważne jest dla rynku kryptowalut, aby decyzja SEC została rozpatrzona pozytywnie. Wraz z zaakceptowaniem przez SEC wniosku o zaakceptowanie ETF-ów, wpłynie ogromna ilość kapitału z firm instytucjonalnych, chcących wejść na rynek kryptowalut bez potrzeby inwestowania na giełdach, tj. Binance, czy Bitfinex.

Bitcoin
źródło: pixabay.com

Powrót nadziei, że ETF-y na Bitcoinie zostaną zatwierdzone, spowodował wzrosty na całym rynku kryptowalut. Bitcoin, jak i większość kryptowalut w top100 pod względem kapitalizacji, notuje delikatne wzrosty.

Komentarze