Krypto Tydzień: 20 – 26 września 2021

Zapraszamy na nową odsłonę Krypto Tygodnia! Jak co niedzielę znajdziesz tu zestawienie artykułów z ostatnich dni, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto inwestuje w kryptowaluty lub po prostu chce być na bieżąco.

W 38 tygodniu roku (20 – 26 września) pisaliśmy między innymi o wpływie Chin na rynek, napiwkach BTC na Twitterze i awarii strony Bitcoin.org. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Prawie 13 milionów dolarów skradziono z cross-chainowej platformy DeFi pNetwork. Hakerzy wykorzystali błąd w kodzie platformy, a pNetwork obiecuje im 11,5% skradzionych pieniędzy, o ile tylko zwrócą resztę: kolejny hack w DeFi | Z pNetwork skradziono środki warte 12,7 mln USD. Miała również miejsce awaria popularnej strony Bitcoin.org. Oszuści zastosowali popularną (ale na szczęście coraz mniej skuteczną) metodę i obiecywali podwojenie wpłaconych Bitcoinów.

Co dalej z kursem BTC?

Według raportu Glassnode górnicy gromadzą Bitcoiny, a więc stosują strategię, do której nawołują popularni inwestorzy i analitycy. Na hodlowanie wskazują również najnowsze trendy w zakresie zysków i strat na rynku bitcoina.

Najważniejszym newsem ostatniego tygodnia są jednak napiwki w BTC dla wszystkich użytkowników Twittera (dla przypomnienia: Twitter ma obecnie ponad miliard użytkowników, z czego aktywność wykazuje około 1/3 kont). Z początkiem tygodnia opisywaliśmy coraz więcej obaw związanych z Evergrande. Początkowo wielu obserwatorów nie wierzyło w to, czy Chiny powstrzymają upadek Evergrande? Ostatecznie jednak chiński bank centralny zareagował na sytuację, a deweloper ustalił nowe warunki z wierzycielami.

Okazało się, że futbolista Tom Brady chciałby zarabiać w kryptowalutach, a popularny inwestor wątpi w intencje CEO MicroStrategy, co opisywaliśmy w artykule Mr. Whale: „Nie ufajcie Saylorowi. To wilk w owczej skórze”.

Rynek altcoinów w pigułce

Pomimo czerwieni na wykresach, nowe ATH osiągnął Cosmos (ATOM) | „Internet Blockchainów”, o którym niedługo może być naprawdę głośno. Magazyn Fortune wykorzysta Ethereum do wspierania niezależnych dziennikarzy, a pierwszy CityCoin na świecie radzi sobie coraz lepiej (Czy MiamiCoin wyeliminuje podatki?). Doskonale radzi sobie również token Orca (ORCA) związany z DeXem na Solanie, na co z pewnością wpłynęło to, że zdecentralizowana giełda Orca pozyskała 18 milionów dolarów.

Kącik NFT

Ostatnie dni nie obfitowały w istotne wiadomości na temat niewymienialnych tokenów, ale wbrew opiniom niektórym analityków niekoniecznie musi to oznaczać spadek zainteresowania NFT. Jako przykład tego, że inwestorzy wciąż są zainteresowani ciekawymi projektami, można wskazać ogromne zainteresowanie kolekcją NFT TIMEPiece. 4676 NFT sprzedało się w ciągu minuty, na co wpłynęło wykorzystanie botów.

W poszukiwaniu gemów

Zanim zdecydujesz się zainwestować w nowy przełomowy / rewolucyjny / wyjątkowy projekt, powinieneś zwrócić uwagę na to, że codziennie pojawia się ponad 10 nowych aktywów cyfrowych. Tylko w ciągu ostatniego roku powstało prawie 5000 nowych projektów!

Warto wiedzieć

Odnotowano kolejną w tym roku aktywność na portfelu należącym do jednego z pradawnych wielorybów: kolejny adres Bitcoin z czasów Satoshiego przebudził się z uśpienia. Warto zauważyć, że w ciągu 9 lat jego wartość wzrosła aż 4499 razy. W najbliższym czasie pojawi się portfel kryptowalut w aplikacji Robinhood, co pokazuje, że dla aplikacji, która zaczynała od oferowania handlu tradycyjnymi akcjami, rynek kryptowalut staje się coraz istotniejszy. Niektórzy natomiast zastanawiają się, czy obecne spadki rzeczywiście wynikają z groźby upadku chińskiego dewelopera i chińskich zakazów, czy po prostu jest to niedobry wrzesień! Czy rynek kryptowalut dopełni „klątwę września” również w tym roku?

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Delegalizacja kryptowalut nic nie daje, dowiesz się, dlaczego delegalizowanie kryptowalut nie pomoże w walce z oszustwami finansowymi.

Najpopularniejszy artykuł 38 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 38 tygodnia okazał się tekst: Nadciąga korekta i to dość głęboka, który został wyświetlony prawie 35 000 razy. Biorąc pod uwagę późniejsze spadki, była to wyjątkowo prorocza publikacja.

Co sądzisz o naszym zestawieniu najważniejszych wiadomości z ostatniego tygodnia? Udało ci się dzięki niemu trafić na pominięty wcześniej artykuł?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx