Zdecentralizowana giełda Orca pozyskała 18 milionów dolarów

Bazująca na Solanie zdecentralizowana giełda Orca pozyskała od inwestorów 18 000 000 USD.

Wśród funduszy, które wzięły udział w finansowaniu rundy inwestycyjnej serii A, znalazły się między innymi Coinbase Ventures oraz Three Arrows Capital.

DEX dla ludzi, nie dla programów

Orca reklamowana jest jako „DEX dla ludzi, nie dla programów”, co przekłada się na prostą obsługę. Dzięki temu, że całość bazuje na blockchainie Solana, wszystkie transakcje są szybkie i tanie. Dex współpracuje ze wszystkimi popularnymi portfelami SOL (Phantom, Sollet, Solflare i MathWallet). W przypadku Sollet i Solflare użytkownicy mogą dodatkowo korzystać z rozszerzenia do przeglądarki.

Zebranie funduszy w wysokości 18 milionów dolarów pokazuje, że najwięksi gracze wciąż są zainteresowani rozwiązaniami na Solanie (SOL), o czym w połowie miesiąca pisaliśmy w artykule: Instytucje mają coraz większy apetyt na Solanę. Orca to jeden z pierwszych DEXów dostępnych na tym blockchainie. Pod względem wolumenu obrotu zdecentralizowana giełda znajduje się obecnie na 23 miejscu ze wszystkich DEXów. Z giełd działających na blockchainie Solana wyprzedzają ją Serum DEX (10 miejsce) i Raydium (6 miejsce). Na pierwszym miejscu listy dostępnej na stronie Coingecko od dłuższego czasu utrzymuje się bazująca na Ethereum giełda Uniswap.

Pieniądze zebrane od inwestorów zostaną wykorzystane do rozwijania zautomatyzowanych rozwiązań market maker (animator rynku). Oprócz Coinbase Ventures i Three Arrows Capital, na sfinansowanie projektu w rundzie serii A zdecydowały się również następujące fundusze: Jump Capital, Zee Prime, Sino Global Capital, Collab+Currency, Solana Capital oraz DeFiance Capital.

Airdrop tokenów giełdy Orca (ORCA)

Podobnie jak wspomniany Uniswap, giełda Orca również postanowiła podziękować użytkownikom: 9 sierpnia 2021 r. miał miejsce airdrop tokenów ORCA. Otrzymały go osoby, które spełniły jedno z dwóch kryteriów: dostarczały płynność lub aktywnie korzystały z giełdy. Chociaż nowi użytkownicy nie mogą już liczyć na otrzymanie tokenów w ramach tego airdropa, w oficjalnym FAQ dostępnym na stronie docs.orca.so (w sekcji poświęconej airdropowi) znajduje się informacja o kolejnym dodatku do „morskiego” ekosystemu.

„Missed out? Don’t worry – the next addition to our marine ecosystem will be along soon!”

Można więc mieć nadzieję, że za jakiś czas giełda ponownie wynagrodzi swoich aktywnych użytkowników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x