Kolejny hack w DeFi | Z pNetwork skradziono środki warte 12,7 mln USD

pNetwork,cross-chainowa platforma DeFi bazująca na Binance Smart Chain, padła ofiarą ataku hakerskiego. Wartość skradzionych środków szacuje się na około 12,7 miliona dolarów.

pNetwork wykorzystywany jest do przenoszenia zasobów cyfrowych między różnymi łańcuchami bloków. Podobnie jak w przypadku innych wrapped tokenów, użytkownicy mogą wybić pBTC, deponując BTC w smart kontrakcie. Umożliwia im to migrację wartości BTC z sieci Bitcoin do łańcuchów kompatybilnych z EVM.

20 września wieczorem pNetwork poinformowała, że padła ofiarą ataku. Na skutek zdarzenia z giełdy zostało wyprowadzone 277 pBTC:

Zespół pNetwork zwrócił uwagę, że atak został przeprowadzony w drodze wykorzystania błędu w bazie kodu platformy. Podkreślono, że działana naprawcze zostały już podjęte. pNetwork oferuje również hakerowi 11,5% skradzionych środków pod warunkiem, że zostaną one zwrócone w pełnym wymiarze.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji nie podano więcej szczegółów na temat exploita. Zespół pNetwork ma jeszcze przedyskutować, w jaki sposób zrekompensować straty poszkodowanym użytkownikom.

Nie pierwsi, nie ostatni?

Protokół nie jest pierwszą platformą cross-chain, która w ostatnim czasie padła ofiarą ataku hakerskiego. Nie dalej jak w lipcu dowiedzieliśmy się, że THORChain stracił środki o wartości 7,6 milionów dolarów. Sieć THORChain została zaatakowana dwa razy. W tym przypadku haker okazał się „white hatem”, który zaoferował zwrot środków za 10% ich wartości.

Lista exploitów BSC powieksza się i obejmuje aktualnie: PancakeBunny, Cream Finance, bEarn, Bogged Finance, Uranium Finance, Meerkat Finance, SafeMoon, Spartan Protocol, BurgerSwap, Belt Finance, a teraz pNetwork.

Na początku sierpnia miało również miejsce włamanie do sieci Poly Network, w wyniku którego z BSC skradziono środki o łącznej wartości ponad 600 milionów dolarów. Koniec końców haker zwrócił prawie wszystko.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze