Hakerzy ukradli ponad 600 milionów dolarów z Poly Network

Osoby związane z projektem Poly Network poinformowały na Twitterze o ataku na łańcuchy Binance Smart Chain, Ethereum oraz Polygon. W wyniku działań hakerów firma straciła ponad 600 milionów dolarów.

Po opublikowaniu informacji o ataku, szybko zareagował Tether. Jak poinformował Paolo Ardoino, zamrożono skradzione USDT o wartości około 33 milionów dolarów.

Ogromny atak hakerów na zdecentralizowane finanse

Atak, którego ofiarą padło Poly Network został przeprowadzony przez nieznanych hakerów. Wykorzystali oni exploit, co pozwoliło im ukraść ponad 600 milionów dolarów z trzech różnych łańcuchów.

Według danych blockchain hakerom udało się przejąć około 273 miliony dolarów z Ethereum, 253 miliony z Binance Smart Chain oraz 85 milionów dolarów w USDC z sieci Polygon.

W następujących po sobie tweetach zamieszczonych na koncie @PolyNetwork2 poinformowano nie tylko o ataku, ale wskazano również należące do przestępców adresy, na które zostały przetransferowane skradzione środki.

„We are sorry to announce that #PolyNetwork was attacked on @BinanceChain @ethereum and @0xPolygon. Assets had been transferred to hacker’s following addresses:
ETH: 0xC8a65Fadf0e0dDAf421F28FEAb69Bf6E2E589963
BSC: 0x0D6e286A7cfD25E0c01fEe9756765D8033B32C71”

Firma wezwała również górników i giełdy kryptowalutowe do umieszczenia wspomnianych adresów na czarnych listach.

„We call on miners of affected blockchain and crypto exchanges to blacklist tokens coming from the above addresses”.

Oprócz tego Poly Network zapowiedziało podjęcie kroków prawnych i wezwało hakerów do zwrócenia skradzionych środków.

„We will take legal actions and we urge the hackers to return the assets”.

Paolo Ardoino nie był jedyną znaną osobą związaną z kryptowalutami, która zadeklarowała pomoc. CEO giełdy OKEx Jay Hao zapowiedział, że jego zespół będzie przyglądał się przepływowi skradzionych środków. Podobnie zareagował CEO konkurencyjnej giełdy Binance Changpeng Zhao, który obiecał, że zrobią tyle, ile będzie można. Podkreślił jednak, że nie daje żadnych gwarancji.

„We are aware of the poly.network exploit that occurred today. While no one controls BSC (or ETH), we are coordinating with all our security partners to proactively help. There are no guarantees. We will do as much as we can. Stay #SAFU”.

Komentarze