THORChain traci 7,6 milionów dolarów

Sprawca (lub grupa osób), któremu udało się włamać do sieci THORChain, ukradł kryptowaluty o wartości 7,6 milionów dolarów.

Twórcy projektu próbują zachęcić hakera do zwrotu pieniędzy i obiecują mu… nagrodę za wskazanie błędu.

Zdecentralizowana giełda THORChain zaatakowana przez hakera

Po ataku THORChain miał początkowo problemy z prawidłowym wycenieniem szkód. Zgodnie z pierwotnymi szacunkami haker miał ukraść 13 000 ETH, co przy obecnym kursie daje 24 980 670 USD. Później jednak straty wyceniono na 4 000 ETH, czyli 7 699 400 USD. Nie była to jednak ostateczna wersja, bo według najnowszego zestawienia skradzionych kryptowalut, straty wyniosły „tylko” 6 milionów dolarów.

Aktualne informacje na temat ataku na THORChain

Najnowsze informacje na temat ataku będą zamieszczane na twitterowym profilu @THORChain oraz na Telegramie. Na razie osoby związane z projektem potwierdziły, że THORChain dysponuje wystarczającymi środkami, aby pokryć wszystkie straty poniesione przez użytkowników.

Czy THORChain wypłaci użytkownikom pieniądze?

Zamiast jednak od razu wypłacić użytkownikom pieniądze, firma próbuje zachęcić hakera, aby zachował się uczciwie, oddał skradzione kryptowaluty i skorzystał z nagrody wypłaconej w ramach programu bug bounty (chodzi o popularne w branży IT programy nagradzania osób, które wskażą istotny błąd lub lukę w zabezpieczeniach, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników).

THORChain zapowiada również, że środki użytkowników będą dostępne w momencie, w którym sieć zostanie ponownie uruchomiona, a błąd krytyczny zostanie usunięty.

Ataki hakerskie związane z kryptowalutami

Przeglądanie archiwalnych informacji o atakach hakerskich na giełdy i firmy związane z kryptowalutami pozwala zobaczyć, jak mocno zmieniają się ich kursy. Przykładem mogą być opisywane przez nas największe ataki hakerskie na giełdy kryptowalut w 2019 roku, kiedy to Binance stracił 7 000, co w tamtym momencie przekładało się na około 160 000 000 złotych. Dzisiaj, pomimo ogromnych spadków, jakich bitcoin doświadczył w ostatnich tygodniach, utracone przed lady BTC byłyby warte aż 868 947 660 PLN. Problemy z atakami wielokrotnie spotykały giełdę Bithumb (zobacz: giełda kryptowalut Bithumb okradziona na 31 milionów dolarów).

Komentarze