Tom Brady chciałby zarabiać w kryptowalutach

Amerykański futbolista Tom Brady przyznał, że chciałby otrzymywać część swojego wynagrodzenia w popularnych kryptowalutach.

Sportowiec i jego żona, supermodelka Gisele Bündchen, podpisali niedawno umowę z giełdą kryptowalut FTX, za co otrzymali kryptowaluty oraz udziały.

Tom Brady – ambasador marki FTX

Biorąc pod uwagę fakt, że popularna para ma podpisaną umowę z giełdą, tego typu wypowiedzi nie powinny nikogo dziwić. Jednocześnie dla wielu fanów sportowca i jego żony może to być argument przemawiający za tym, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat kryptowalut. W dodatku nie jest to pierwsza lepsza para celebrytów, ale jeden z najlepszych zawodników w całej historii NFL i najsławniejsza, a przy tym najlepiej opłacana supermodelka na świecie.

Jakie kryptowaluty wybrałby Tom Brady?

Jeżeli chodzi o wybór kryptowalut, w których Tom Brady chciałby otrzymywać część wynagrodzenia, postawił na dwa sprawdzone typy: Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH), a także na jedną z najpopularniejszych kryptowalut ostatnich miesięcy: Solanę (SOL).

„I’d love to request that to get paid in some crypto and, you know, to get paid in some Bitcoin or Ethereum or Solana tokens”.

Tom Brady już wcześniej wyrażał swoje zainteresowanie kryptowalutami. Jego pierwsza kolekcja NFT zatytułowana „Preseason Access Collection” trafiła do sprzedaży w ubiegłym miesiącu i wzbudziła duże zainteresowanie wśród kolekcjonerów.

Co ciekawe według sportowca nie jest on jedynym popularnym zawodnikiem, który chciałby zarabiać w kryptowalutach. Brady podkreślił jednak, że interesują go nie tylko kryptowaluty (jako inwestycje), ale uważa również za niesamowite to, że świat staje się coraz bardziej cyfrowy.

„I think it’s an amazing thing that’s happening in the world with the way the world is becoming more digital”.

Umowa z FTX

Dzięki podpisaniu umowy z FTX Tom Brady został ambasadorem giełdy, a jego żona Gisele Bündchen doradczynią FTX’s Environmental & Social Initiatives (inicjatywy społeczne i środowiskowe).

Co sądzicie o publicznym wyrażaniu zainteresowania kryptowalutami przez znane osoby?

Komentarze