Kosmiczne NFT od Copernic Space i Lunar Outpost

Osoby, którym NFT kojarzą ci się jedynie z nie zawsze udanymi pracami w formie obrazków, powinny zapoznać się z nową propozycją firm Copernic Space i Lunar Outpost. Chcą one wykorzystać niewymienialne tokeny do skomercjalizowania przestrzeni kosmicznej.

W praktyce oznacza to, że inwestorzy, którzy zakupią NFT emitowane przez wspomniane firmy, zyskają… miejsce w lądowniku księżycowym.

NFT To The Moon

„To the moon” to jeden z najpopularniejszych zwrotów związanych z kryptowalutami. Społeczność używa go w momencie, w którym kurs danego aktywa odnotowuje nagły wzrost i każdy inwestor ma nadzieję na to, że taki stan będzie się utrzymywał jeszcze przez długi czas.

W przypadku kosmicznych NFT zapowiedzianych przez firmy Lunar Outpost i Copernic Space określenie „To the moon” zyskuje jednak nowe znaczenie. Firmy planują rozpocząć sprzedaż tokenów przestrzeni ładunkowej w lądowniku księżycowym, który pod koniec przyszłego roku ma wylądować na srebrnym globie (chodzi o łazik M1 MAPP firmy Lunar Outpost).

Stokenizowana przestrzeń będzie dostępna dla inwestorów indywidualnych i firm. W tym przypadku nie ma jednak co liczyć na to, że uda się kupić wartościowe NFT za kilkadziesiąt dolarów. Według współzałożyciela firmy Copernic Space Granta Blaisdella, miejsce w łaziku zostanie przeliczone na kilogramy, a każdy z dostępnych 3,5 kg będzie początkowo kosztował 4 250 000 USD. Dodatkowo inwestorzy, którzy rzeczywiście chcieliby skorzystać z zakupionej przestrzeni, muszą zdecydować się na co najmniej 100 gram. Przekłada się to na kwotę 425 000 USD.

Ograniczona ilość księżycowego aktywa

Możliwość kupowania ograniczonego aktywa (a takim zdecydowanie jest przestrzeń w łaziku księżycowym) będzie również dostępna dla klientów, którzy nie potrzebują dostępu do fizycznej przestrzeni, ale zależy im na wzbogaceniu kolekcji o wyjątkowe NFT. W takim przypadku zakupy mają być dostępne już od 1/10 grama. Koszt takiej inwestycji wyniesie około 425 USD.

Co sądzicie o kosmicznych NFT? Czy wykorzystanie niewymienialnych tokenów do skomercjalizowania przestrzeni kosmicznej może w istotny sposób odmienić rynek?

Komentarze