Druga co do wielkości pula miningowa Ethereum zawiesza działalność

SparkPool, druga co do wielkości pula miningowa Ethereum na świecie, zawiesza działalność z powodu chińskich represji wymierzonych w branżę kryptowalut.

Zgodnie z treścią oficjalnego komunikatu, SparkPool zawiesiła wczoraj dostęp dla nowych użytkowników na terenie Chin kontynentalnych. Decyzję umotywowano działaniami chińskich władz, zmierzającymi w kierunku zwalczania adopcji kryptowalut w tym kraju.

Po tym, jak w ubiegły piątek SparkPool wprowadziła pierwsze ograniczenia w zakresie operacyjności, pula zadeklarowała zawieszanie kolejnych gałęzi działalności. W najbliższy czwartek planuje zawiesić działalność również za granicą:

„całkowite wyłączenie wszystkich usług i kopalni Sparkpool dla istniejących użytkowników w kraju lub za granicą zaplanowano na 30 września 2021 r. (UTC +8) o godzinie 20:00.”

Zgodnie z zapowiedzią, działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mienia użytkowników w odpowiedzi na „wymogi chińskiej polityki regulacyjnej”. „Dalsze szczegóły dotyczące zamknięcia zostaną podane za pośrednictwem oddzielnych ogłoszeń, wiadomości e-mail i wiadomości umieszczanych na stronie internetowej.”

Gigant wydobycia ethereum

Uruchomiona w Chinach na początku 2018 r. SparkPool stała się jedną z największych na świecie pul wydobywczych ETH. W chwili pisania tego tekstu moc wydobywcza SparkPool stanowi 18,6% globalnego hash rate Ethereum, nieco mniej niż udział lidera – Ethermine, który wynosi 23%:

pule miningowe etehreum
źródło: poolwatch.io

Wiadomość pojawia się w tle doniesień ze strony chińskiego rządu, który wzmacnia swoje negatywne stanowisko w sprawie kryptowalut. W następstwie komunikatów wydanych w ubiegły piątek przez Chiny , niektóre z największych giełd kryptowalut, takich jak Binance i Huobi, zawiesiły rejestracje nowych kont użytkowników z Chin kontynentalnych, choć podobno nadal obsługują użytkowników z Hongkongu.

Czy zawieszenie działalności drugiej co do wielkości puli wydobywczej ETH doprowadzi do załamania hash rate sieci Ethereum?

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze