Kolejna pula miningowa ethereum ogłasza wstrzymanie działalności

5 825

Nie tylko SparkPool. Działalność kończy Beepool, czwarta co do wielkości pula wydobywcza ethereum.

Jak kostki domino…

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy Was, że druga co do wielkości pula miningowa ETH, SparkPool, zamierza wstrzymać działalność swoich ośrodków wydobywczych. Niedługo potem, podobne oświadczenie wydała BeePool. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, pula zakończy działalność „w odpowiedzi na najnowszą politykę regulacyjną”.

Rejestracja nowych użytkowników i dodawanie subkont dla istniejących użytkowników została wstrzymana ze skutkiem natychmiastowym, a wszystkie serwery, mające dostęp do usług miningowych, mają przestać działać do 15 października.

BeePool i SparkPool odpowiadają łącznie za ponad jedną czwartą hash rate Ethereum.

Cel na ether

Ludowy Bank Chin zwiększa pakiet nowych represji promując coraz silniejszą koordynację między departamentami w celu stłumienia aktywności związanej z kryptowalutami. Podjęte środki mają na celu odcięcie biznesów krypto od kanałów płatności, jak również odcięcie ludziom dostępu do określonych serwisów internetowych (CoinGecko) czy aplikacji mobilnych.

Jeżeli chodzi o mining kryptowalut, działania Chin koncentrowały się od miesięcy na wydobyciu bitcoinów i doprowadziły do exodusu firm wydobywczych z kraju. Wydaje się, że chiński rząd skupił się teraz na Ethereum.

W poniedziałek pojawiła się informacja, że władze Mongolii Wewnętrznej skonfiskowały 10 000 maszyn do wydobywania eteru. Górnicy zużywali 1104 kWh energii elektrycznej.

Zgodnie z treścią powyższej publikacji, władze Mongolii Wewnętrznej zamknęły do ​​tej pory 45 projektów wydobycia wirtualnej waluty, generując tym samym oszczędności w wymiarze 6,58 miliarda kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie. Miałoby to być rzekomo równoznaczne zużyciu dwóch milionów ton węgla.

BeePool działa na rynku od czterech lat. Jak podaje etherscan, udział tej puli stanowi obecnie 6,7% całkowitego udziału w wydobyciu Ethereum, z ponad 3000 bloków wydobytych w ostatnim tygodniu.

górnicy ethereum
źródło: etherscan

Chociaż wydobycie jest teraz opłacalne, wprowadzenie spalania części opłat w drodze założeń EIP-1559 zmniejszyło poziom zysków górników. Premiera kolejnego etapu przejścia blockchaina Ethereum do Eth2 została ogłoszona na październik. Przypomnijmy, co stanie się z górnikami sieci Ethereum, gdy ETH 2.0 ostatecznie stanie się faktem:

Może Cię zainteresować:

Komentarze