Zwycięstwo Tethera – zarzuty o manipulacje w oparciu o RICO oddalone

„Przewód sądowy ujawni, co kryje się za tą sprawą: niezdarna próbą przejęcia pieniędzy, która szkodzi całemu ekosystemowi kryptowalut.” – Tether

Skarga na podstawie RICO nie ma zastosowania w sprawie Tethera

Sąd oddalił zarzuty przedstawione w pozwie zbiorowym złożonym przeciwko emitentowi stablecoina Tether i giełdzie kryptowalut Bitfinex.

Zgodnie z treścią dokumentów sądowych przedstawionych we wtorek (127 stron) przez sąd w Nowym Jorku, sędzia Katherine Polk Failla przychyliła się do wniosków iFinex, firmy macierzystej Tether i Bitfinex, o oddalenie kluczowych zarzutów. Przypomnijmy, że dotyczyły one podejrzenia manipulacji całym rynkiem kryptowalut, którego miały dopuścić się wskazane podmioty. Sędzia Failla uwzględniła w sumie wnioski o oddalenie pięciu zarzutów i części jednego, jednocześnie odrzucając sześć innych.

W oświadczeniu wydanym przez sąd podano, że roszczenia inwestorów wniesione przeciwko Tetherowi i Bitfinex w oparciu o Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO) nie znajdują uzasadnienia. Sędzia powiedziała również, że inwestorzy Tether i Bifinex nie mogą zarzucać monopolistycznej pozycji firm na rynku stablecoinów przy niedostatecznej liczbie przesłanek i dowodów.

„Ta sprawa jest skazana na porażkę” – skomentował Tether w opublikowanym wczoraj poście na swoim blogu. „Nawet w przypadku pozostałych oskarżeń, orzeczenie Sądu podnosi istotne kwestie, które ostatecznie będą miały katastrofalne skutki dla sprawy wniesionej przez powodów.”

„Przewód sądowy ujawni, czym jest ta sprawa: niezdarną próbą kradzieży pieniędzy, która lekkomyślnie szkodzi całemu ekosystemowi kryptowalut.”

Jak było do tej pory?

W pierwszym pozwie przeciwko iFinex z października 2019 r. powództwo stwierdziło, że ​​firma manipulowała rynkiem kryptowalut, wydając (bez pokrycia) stablecoin USDT „w celu zasygnalizowania rynkowi, że istnieje ogromny, organiczny popyt na kryptowaluty”. Argumentowano wówczas, że firma chciała zawyżyć cenę kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC), „tworząc w ten sposób i utrzymując „bańkę” na rynku kryptowalut”.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku, Bitfinex i Tether rozstrzygnęli sprawę domniemanego, niewłaściwego zarządzania rezerwami USDT. W toku pozostaje sprawa z powództwa cywilnego, na które zdecydowała się grupa pokrzywdzonych inwestorów. W pierwszym przypadku Bitfinex i Tether zgodzili się zapłacić 18,5 miliona dolarów grzywny i przedłożyć okresowe raporty odnośnie swoich rezerw. W ramach ugody wstrzymano również świadczenie usług dla klientów ze stanu Nowy Jork.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze