Krypto Tydzień: 21 – 27 lutego 2022

W obecnej sytuacji wiadomości związane z rynkiem kryptowalut zeszły na dalszy plan. Jeżeli jednak chcesz szybko nadrobić najważniejsze artykuły, najnowszy Krypto Tydzień ci w tym pomoże.

W 8 tygodniu roku (21 – 27 lutego) pisaliśmy między innymi o ataku Rosji na Ukrainę, korzyściach Salwadoru z wprowadzenia BTC i portfelu Bitcoin odpornym na działania kanadyjskiego rządu. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

W związku z nietypową licytacją zorganizowaną przez Urząd Skarbowy w Białymstoku pojawiły się wątpliwości, czy BTC licytowane przez Urząd Skarbowy są powiązane z Hydra Market?

Kanadyjski rząd przekonał się, że w przeciwieństwie do kont bankowych i scentralizowanych usług, nie da się zamrozić portfela Bitcoin.

Co dalej z kursem BTC?

Wspomniana licytacja Bitcoinów przez US zapowiadała się jako okazja do kupienia kryptowaluty po niższej cenie. Ostatecznie jednak zwycięzca licytacji zapłacił ponad 37% więcej, niż wynosiła aktualna cena (szczegóły znajdziesz w artykule: wiemy kto wygrał bitcoiny na licytacji US).

Zastanawiasz się, co dalej z Bitcoinem? Prognozy CEO giełdy FTX mogą zasugerować ci kierunek, jednak miliarder podkreśla, że tak naprawdę wszystko może się zdarzyć.

Mike McGlone z Bloomberga podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, czy to dobry moment na zakup Bitcoina? Warto jednak pamiętać, że analityk z reguły wykazuje wyjątkowo bycze nastawienie.

Zwiększone zainteresowanie Bitcoinem na Ukrainie pokazało, że kryptowaluta przyciąga inwestorów nawet w najtrudniejszych czasach.

CEO aplikacji Celsius zdradził, czy konflikt pomógł ustanowić poziom wsparcia na poziomie 30 000 USD?

Amerykański senator wskazał na jedną rzecz, która stanowi o sile BTC. Ted Cruz: nie da się kontrolować Bitcoina dzięki decentralizacji.

W związku z podjęciem decyzji w sprawie nałożenia na Rosję kolejnych sankcji, warto zastanowić się nad tym, czy blokada SWIFT może wpłynąć na Bitcoina? Nie chodzi wyłącznie o kurs najważniejszej kryptowaluty, ale również o jej ewentualne zastosowania.

Brat Elona Muska wypowiedział się na temat inwestycji w BTC. Chociaż nie żałują, że Tesla kupiła Bitcoiny, to nie byli świadomi problemów środowiskowych.

Rynek altcoinów w pigułce

Sprawdziliśmy, która kryptowaluta jest najbardziej zdecentralizowana. Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Kącik NFT i metaverse

Chwilowo pusto.

W poszukiwaniu gemów

Jeżeli ktoś aktywnie szuka gemów, to nie musi się śpieszyć. Współzałożyciel giełdy Huobi przewiduje, że kolejna hossa dopiero za 2 lata.

Warto wiedzieć

Złoty Przegląd to najlepsze źródło informacji dla osób zainteresowanych tradycyjnymi rynkami. Z najnowszej odsłony dowiesz się, że Złoto osiągnęło poziom 1900 USD, Inflacja CPI w Polsce przebiła 9% – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 14.02-20.02.2022.

Inwestorom preferującym akcje polecamy natomiast lekturę artykułu: Mercator Medical – spółka z WIG20 warta 0 zł?

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: NFT – trend, który jeszcze się nie zaczął, dowiesz się, dlaczego niedawny szał na NFT to dopiero początek.

Kryptowaluty na świecie

Na początku tygodnia zaostrzenie kryzysu na Ukrainie przełożyło się na dalsze spadki kursów, co opisywaliśmy również w artykule: Rynki reagują po ataku na Ukrainę. Spadki kursów kryptowalut, rośnie ropa i złoto. Na szczęście dla hodlerów ceny większości kryptowalut szybko powróciły do wcześniejszych poziomów. Coraz więcej osób przesyła kryptowaluty dla Ukrainy – najlepszy sposób przekazania pieniędzy.

Bitcoin pobudził sektor turystyki w Salwadorze, a wzrosty sięgają 30%. Powstała również klinika weterynaryjna w Salwadorze sfinansowania dzięki BTC, gdzie każda usługa ma kosztować 0,25 USD. Oczywiście w Bitcoinie.

Coraz częściej pojawiają się informacje na temat tego, że UE chce ograniczyć proof-of-work. W dodatku Europejski Bank Centralny chce szybkiego uregulowania kryptowalut, aby Rosja nie mogła ich wykorzystać do omijania sankcji.

Najpopularniejszy artykuł 8 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 8 tygodnia okazał się tekst: Kanadyjczycy masowo wypłacają pieniądze z banków, który został wyświetlony ponad 57 000 razy.

Który z powyższych artykułów był twoim zdaniem najważniejszy? A może przez trudną sytuację na Ukrainie przegapiliśmy coś istotnego dla całego rynku kryptowalut? Jeżeli tak, koniecznie zostaw komentarz.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

KryptoTydzien
Komentarze (0)
Dodaj komentarz