Kanadyjczycy masowo wypłacają pieniądze z banków

58 089

Groźba zamrażania kont bankowych bez uzyskania nakazu sądowego zmobilizowała Kanadyjczyków do zmasowanego wypłacania pieniędzy z banków.

W takiej sytuacji doskonale widać zalety Bitcoina i wielu innych kryptowalut. Jeżeli ktoś przechowuje je w sposób bezpieczny, to nie musi się martwić ewentualną konfiskatą.

Co się dzieje z kanadyjskimi bankami?

O sprawie poinformował dziennikarz ekonomiczny James Melville na swoim koncie (@JamesMelville) w serwisie Twitter: Co, do cholery, dzieje się teraz z kanadyjskimi bankami?

„What the hell is happening to Canada’s banks right now?”

Zamieścił również wykresy, na których widać nagły wzrost wypłat pieniędzy.

Zdjęcie
Zdjęcie

Specjalna kartoteka wykroczeń

Nie dość, że kanadyjski rząd zaczął straszyć blokowaniem kont bankowych bez uzyskania nakazu sądowego, to osoby, które to spotka, mają zostać wpisane do specjalnej kartoteki wykroczeń. To natomiast może im w przyszłości utrudnić znalezienie pracy. Nic więc dziwnego, że po tym, jak w Kanadzie zamrożono już ponad 120 adresów krypto, a wcześniej niektóre konta bankowe, obywatele postanowili zaprotestować. Efektem tego są wspomniane wypłaty ogromnych ilości pieniędzy.

Warto również przypomnieć, że ze względu na sytuację w Kanadzie CEO Kraken zaczął namawiać do wycofywania pieniędzy z popularnych giełd kryptowalut (więcej informacji znajdziesz w artykule: Jesse Powell ostrzega przed scentralizowanymi giełdami).

Czy kryptowaluty zyskają na trudnej sytuacji w Kanadzie?

Niektóre z osób wypłacających pieniądze z kanadyjskich banków informują, że wymieniają je na Bitcoina, ponieważ najstarsza kryptowaluta nie może zostać skonfiskowana (o ile ktoś nie korzysta ze scentralizowanych aplikacji).

Jednocześnie pojawiają się obawy, że przez takie działania kanadyjski rząd postanowi walczyć z kryptowalutami. Byłoby to sprzeczne z ogłoszonym niedawno projektem ustawy C-249, która ma ułatwić rozwój branży krypto w Kanadzie (zobacz również: Czy kanadyjska ustawa C-249 przyciągnie firmy?).

Co sądzisz o tej sytuacji? Czy Kanada pozwoli obywatelom na nieograniczone wymienianie gotówki na Bitcoina? A może rząd postawi na walkę z kryptowalutami? Jedno jest pewne – Kanada może w tym roku mocno namieszać w branży krypto.

Komentarze