Czy kanadyjska ustawa C-249 przyciągnie firmy?

Jeżeli chodzi o wskazanie krajów, które można uznać za najważniejsze dla branży kryptowalut, Kanada z pewnością nie jest jednym z pierwszych wyborów. Nowa ustawa C-249 może to jednak zmienić, zwłaszcza że projekt przeszedł już pierwsze czytanie.

Celem ustawy C-249 jest przyśpieszenie i ułatwienie rozwoju branży kryptowalut w Kanadzie.

Michelle Rempel Garner

Projekt ustawy C-249 został zaproponowany przez Michelle Rempel Garner (Izba Gmin Kanady). Podczas pierwszego czytania część osób przyznała, że jej uchwalenie byłoby korzystne dla Kanady. Ustawa mogłaby sprawić, że Kanada zyskałaby kluczowe znaczenie na globalnym rynku kryptowalut.

Ten akt prawny wymaga, aby Minister Finansów opracował krajowe ramy zachęcające do wzrostu sektora aktywów kryptowalutowych, a przy ich opracowywaniu skonsultował się z osobami pracującymi w tym sektorze i wyznaczonymi przez prowincje i terytoria. Ustawa przewiduje również określenie wymagań dotyczących sprawozdawczości w odniesieniu do tych ram.

„This enactment requires the Minister of Finance to develop a national framework to encourage the growth of the crypto asset sector and, in developing the framework, to consult with persons working in the sector who are designated by provinces and territories. The enactment also provides for reporting requirements in relation to the framework”.

Chociaż to Michelle Rempel Garner zaproponowała projekt ustawy C-249, to uwzględnia on pomysły osób zajmujących się kryptowalutami na co dzień. W ubiegłym roku Garner wyszła z założenia, że jeżeli Kanada ma zyskać na znaczeniu w przestrzeni kryptowalutowej, to należy wziąć pod uwagę opinie osób, które postrzegane są za liderów w branży. W związku z tym skorzystała z Twittera, aby uzyskać niezbędny feedback.

CEO Hut8 popiera C-249

CEO firmy górniczej Hut8 Jaime Leverton wyraził zadowolenie z zaproponowania ustawy C-249. Według niego decydenci są coraz bardziej świadomi niesamowitych możliwości wzrostu i tworzenia miejsc pracy w sektorze kryptowalut, dostrzegają też wartości płynące ze współpracy z liderami branży, aby Kanada stała się docelowym miejscem dla innowatorów XXI wieku.

„Decision makers are increasingly aware of the incredible opportunities for growth and job creation within our sector and recognize the value in working with industry leaders to make Canada the destination for 21st-century innovators”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x