Wiemy kto wygrał bitcoiny na licytacji US

Licytacja BTC zorganizowana przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku przyciągnęła wiele osób. Z pewnością wpłynęła na to atrakcyjna cena wywoławcza, która wynosiła 75% szacunkowej wartości.

W związku z tym, że była to dość nietypowa akcja, w licytacji uczestniczył również przedstawiciel sieci kantorów FlyingAtom. Chociaż ostatecznie jego oferta została przebita, to pozwoliło nam to przygotować relację z pierwszej ręki.

Oficjalne obwieszczenie o licytacji.

Bitcoiny od Urzędu Skarbowego

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Urząd Skarbowy sprzedaje Bitcoiny. Chodziło dokładnie o 0,40716622 BTC znajdujące się na portfelu bc1q3tkgkjrls640k5jdmt8040nf23s5netceqk3zk. Udział w dzisiejszej licytacji wymagał wcześniejszego wpłacenia wadium w wysokości 1/10 wartości szacunkowej (7 293,52 PLN). Osoby, które spełniły ten warunek, mogły wziąć udział w licytacji, która rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 11:00 w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Białymstoku.

To za tymi drzwiami miała miejsce niecodzienna licytacja zorganizowana przez Urząd Skarbowy.

Jak wyglądał zakup Bitcoinów od Urzędu Skarbowego?

  • Godzina 11:00 – urzędnicy zaczęli potwierdzać tożsamość obecnych osób, przez co właściwa licytacja rozpoczęła się nieco później.
  • Godzina 11:24 – rozpoczęcie licytacji, w której uczestniczyło około 20 osób. Niektórzy przybyli z osobami towarzyszącymi.

Początkowo było wielu chętnych na wylicytowanie 0,40716622 BTC, ale wraz ze wzrostem kwoty licytujący stopniowo odpuszczali. W pewnym momencie cena została podbita do… 60 777 PLN. To sprawiło, że prawie cała sala odpuściła, a walka toczyła się pomiędzy wspomnianym przedstawicielem i tajemniczym licytującym, który ostatecznie wygrał. BTC został sprzedany za 83 000 PLN. Oznacza to, że zwycięzca licytacji zapłacił ponad 37% więcej, niż wynosi aktualna cena.

  • Godzina 11:31 – zakończenie licytacji i brawa dla zwycięzcy,

Ze względu na ostatnie spadki, aktualna wartość 0,40716622 BTC to około 61 474 PLN. Cena wywoławcza wynosiła natomiast 75% wartości szacunkowej ustalonej na 72 935,17 PLN, co daje 54 701 złotych. Wciąż więc była to atrakcyjna oferta… przynajmniej do momentu, w którym licytujący zaczęli przebijać swoje oferty bez zwracania uwagi na kurs kryptowaluty.

Co ciekawe zwycięzca musiał od razu zapłacić gotówką w obecności wszystkich licytujących. Licytacje BTC budzą duże zainteresowanie, co po części wynika z tego, że są czymś rzadko spotykanym. Nie oznacza to jednak, że dzisiejsza akcja była pierwszą tego typu. Już w ubiegłym roku w Warszawie wystawiono na licytację prawie 2 BTC (a dokładniej 1,93992761). Szacunkowa wartość wynosiła wówczas 335 000 PLN.

Kim jest tajemnicy zwycięzca licytacji?

Zwycięzcą dzisiejszej licytacji okazał się CEO Quark – Kantory Bitcoin Stanisław Wołoch.

Po co licytować powyżej ceny?

Pytanie o to, po co licytować powyżej realnej ceny BTC pojawiło się już podczas licytacji. Postanowiliśmy je zadać zwycięzcy i jak tylko uzyskamy odpowiedź, artykuł zostanie zaktualizowany.

Komentarze