Klinika weterynaryjna w Salwadorze sfinansowania dzięki BTC

1 337

Szpital dla zwierząt wybudowany za zyski z inwestycji w Bitcoin? Salwador pokazał, że jest to możliwe. W dodatku wszystkie zabiegi dostępne w klinice mają kosztować 0,25 USD, a płatności będą rozliczane w BTC.

Według wcześniejszych zapowiedzi klinika miała wystartować dzisiaj (26 lutego), ale prezydent Nayib Bukele udostępnił na Twitterze wiadomość z informacją, że Chivo Pets zacznie przyjmować jutro.

Kryptowalutowa klinika dla zwierząt

Klinika dla zwierząt powstała w zaledwie cztery miesiące. W październiku ubiegłego roku rząd Salwadoru poinformował, że zamierza przeznaczyć część zysków uzyskanych na BTC na stworzenie kompleksowego szpitala weterynaryjnego.

Już sama nazwa kliniki Chivo Pets nawiązuje do oficjalnego portfela BTC Salwadoru (zobacz również: portfel BTC Chivo dla mieszkańców Salwadoru). W klinice mają obowiązywać symboliczne opłaty (każda usługa ma kosztować jedynie 0,25 USD, co przekłada się na 1 PLN), które będą rozliczane w najstarszej kryptowalucie.

Oferta kliniki Chivo Pets

Klinika ma oferować między innymi: rehabilitację, pogotowie działające 24/7, chirurgię, strzyżenie konsultacje, hospitalizację i laboratorium.

Wiadomość, którą prezydent Bukele udostępnił dzisiaj na Twitterze: od jutra o 7:00 rano Chivo Pets zacznie obsługiwać futrzaki z jakością, na jaką zasługują.

„A partir de mañana a las 7:00 a.m., @chivopets empezará a atender a nuestros peluditos con la calidad que merecen”.

Zdjęcie
Oferta kliniki Chivo Pets.

Klinika otwarta dla wszystkich (nie tylko dla użytkowników Chivo)

Chociaż nazwa kliniki mogłaby sugerować, że osoby korzystające z jej usług będą musiały używać oficjalnego portfela Salwadoru, mieszkańcy mogą korzystać z dowolnego portfela. Istotne jest tylko to, że koszt usługi wyniesie 0,25 USD i trzeba będzie przelać równowartość tej kwoty w Bitcoinie.

Warto zauważyć, że prezydent Nayib Bukele potrafi zadbać o dobry PR. Przeznaczenie części zysków z kryptowalut na ufundowanie kliniki dla zwierząt to świetne posunięcie. Nawet jeżeli ktoś skrytykuje prezydenta, to będzie można mu zarzucić, że nie lubi zwierząt.

Co sądzisz o klinice dla zwierząt ufundowanej dzięki Bitcoinom? Czy chciałbyś móc zapłacić kryptowalutą za zabiegi dla swojego czworonożnego przyjaciela?

Komentarze