Ted Cruz: nie da się kontrolować Bitcoina

1 514

Amerykański senator Ted Cruz po raz kolejny wyraził swoje poparcie dla Bitcoina. Tym razem jako kluczową zaletę najważniejszej kryptowaluty wskazał decentralizację.

Polityk nawiązał również do niedawnych problemów w Kanadzie, gdzie rządy nie mogły przejąć jedynie tych środków, które były przechowywane na bezpiecznych portfelach.

Bitcoin odporny na działania kanadyjskiego rządu

Jeżeli przegapiłeś artykuły o Kanadzie, zajrzyj do tekstów: Kanadyjczycy masowo wypłacają pieniądze z banków i Jesse Powell ostrzega przed scentralizowanymi giełdami. Po tym, jak tamtejszy rząd zaczął bez nakazu sądowego blokować konta w bankach i na scentralizowanych giełdach , wiele osób postanowiło kupić BTC. Sąd Najwyższy w Ontario próbował oczywiście przejąć te środki, ale otrzymał krótką odpowiedź: nie da się zamrozić portfela Bitcoin.

To właśnie do tego nawiązał amerykański senator. Ted Cruz zauważył, że dzięki zdecentralizowanej naturze, zarówno Bitcoin, jak i inne kryptowaluty są odporne na działania agresywnych rządów, które chcą naruszać prawo do własności wśród swoich obywateli.

Bycze nastawienie do kryptowalut

Senator zauważył, że z tego samego powodu Chiny zdecydowały się wprowadzić ogólnokrajowy zakaz kryptowalut. Nie mogły zgadzać się na coś, czego nie dało się w pełni kontrolować. Dla senatora decentralizacja stanowi natomiast kluczową zaletę: jednym z powodów, dla których jestem tak byczo nastawiony do kryptowalut, jest to, że są zdecentralizowane, a nie scentralizowane.

„One of the reasons why I am so bullish on crypto is it is decentralized not centralized”.

Cruz uważa, że zdecentralizowane usługi są potrzebne, aby można było zapewnić ochronę wolności i praw obywateli w każdym kraju. Tak właśnie powstał nasz kraj… Musimy zlikwidować środki kontroli nad obywatelami. Chcę, abyśmy byli niepokornymi, niekontrolowanymi Amerykanami, my – ludzie.

„That is how our country was founded…We need to break up the means of controlling the citizenry. I want an unruly uncontrollable American we the people”.

Na początku miesiąca informowaliśmy, że Ted Cruz kupił dip na BTC. Podczas styczniowych wyprzedaży polityk dokupił BTC o wartości sięgającej 50 000 USD.

Komentarze