Ted Cruz kupił dip na BTC

3 559

Buy the dip, czyli wykorzystanie większych spadków do dokupienia dodatkowych kryptowalut to popularne hasło, którym mógł kierować się jeden z amerykańskich senatorów.

Korzystając z usług brokera River Financial, senator Ted Cruz z Teksasu dokupił w styczniu Bitcoiny o wartości sięgającej 50 000 USD.

Skąd wiadomo, że senator zainwestował w BTC?

Chociaż w USA wszyscy senatorowie mogą uczestniczyć w głosowaniach nad ustawami, których wprowadzenie mogłoby im przynieść korzyści, to każdy polityk ma obowiązek zgłaszania takich transakcji w ciągu 45 dni. Chodzi nie tylko o kryptowaluty, ale również o akcje i nieruchomości.

Nic więc dziwnego, że senator Ted Cruz poinformował o swoich niedawnych zakupach. Senator kupował BTC w okolicach 25 stycznia 2022 r., kiedy to cena zbliżyła się do 36 000 USD. Zakładając, że do tej pory nie sprzedał swoich Bitcoinów, to weekendowe odbicie na rynku kryptowalut przyniosło mu już ponad 15% zysk.

Oprócz kupowania BTC Cruz stara się również wpłynąć na adopcję najważniejszej kryptowaluty. Na swoim koncie ma między innymi wniosek, który dotyczył wprowadzenia wymogu, aby wszystkie sklepy i restauracje położone w Capitol Hill zaczęły akceptować płatności krypto. Próbował też wprowadzić poprawkę do kontrowersyjnej ustawy infrastrukturalnej, co opisaliśmy w artykule: Fiasko prób osiągnięcia kompromisu | „Problematyczna” ustawa zostanie poddana ostatecznemu głosowaniu.

Probitcoinowi senatorowie z USA

Ted Cruz nie jest oczywiście pierwszym politykiem, który zdecydował się zainwestować w Bitcoiny. W październiku ubiegłego roku również senator Cynthia Lummis kupiła Bitcoiny. Warto też wspomnieć o senator Wendy Rogers, która niedawno zgłosiła projekt ustawy SB 1341. Jeżeli okazałoby się, że dokument zostanie podpisany przez gubernatora, to w niedalekiej przyszłości płacenie Bitcoinem w Arizonie stałoby się faktem.

Większość polityków wykazujących zainteresowanie kryptowalutami pochodzi z USA, ale podobne podejście zaczynają wykazywać europejscy posłowie. Najlepszym przykładem jest Christophe De Beukelaer, który jako belgijski poseł chce otrzymywać wynagrodzenie w BTC.

Co sądzisz o narzuceniu amerykańskim senatorom konieczności informowania o dokonanych inwestycjach?

Komentarze