Brat Elona Muska wypowiedział się na temat inwestycji w BTC

15 052

W przeciwieństwie do MicroStrategy, które regularnie dokupuje BTC, popularny producent samochodów elektrycznych dokonał jednej, ale za to istotnej inwestycji na początku ubiegłego roku.

To wystarczyło, aby Tesla znalazła się na drugim miejscu na liście spółek publicznych, które oficjalnie inwestują w BTC.

Krótka przygoda z Bitcoinem

Kilka tygodni po tym, jak producent samochodów elektrycznych ujawnił zakup Bitcoinów, pojawiła się kolejna wiadomość dnia: Tesla zaczęła akceptować płatności w bitcoin. Radość z możliwości opłacenia samochodu najstarszą kryptowalutą trwała jednak krótko. Elon Musk powołał się na rosnące wykorzystanie paliw kopalnianych w procesie kopania BTC i ogłosił, że Tesla wstrzymuje płatności w bitcoin | Cena BTC spada poniżej 50 000 USD.

Musk obiecał jednak, że rozważy przywrócenie płatności w BTC, jeżeli pojawi się potwierdzenie rozsądnego zużycia czystej energii. Chociaż na razie wciąż nie można zapłacić Bitcoinem za auta, to na początku roku informowaliśmy, że Tesla akceptuje płatności dogecoinem za gadżety dostępne w oficjalnym sklepie internetowym Tesla.

Kimbal Musk na temat inwestycji w BTC

Popularny miliarder słynie z tego, że swoimi tweetami potrafi mocno namieszać na rynku kryptowalut. W ostatnim czasie Musk nie napisał jednak niczego nowego o krypto, a zamiast tego udostępnił swoje satelity telekomunikacyjne Ukrainie: usługa Starlink jest już aktywna na ukrainie. Kolejne terminale w drodze.

„Starlink service is now active in Ukraine. More terminals en route”.

Lukę na rynku krypto postanowił wypełnić brat Elona. Kimbal Musk przyznał, że w momencie, w którym Tesla postanowiła zainwestować w BTC, byli całkowicie nieświadomi problemów środowiskowych związanych z Bitcoinem. Jednocześnie podkreślił, że jego zdaniem jest to dobry sposób przechowywania wartości i dywersyfikacji aktywów.

„This seems like a good store of value. It’s good way to just sort of diversify assets (…)”.

Kimbal Musk wyraził zadowolenie z faktu, że rynek krypto staje się coraz bardziej przyjazny dla środowiska. Dodał również, że nie żałują zainwestowania w BTC, jednak byli bardzo niedoinformowani w momencie podejmowania decyzji.

„So, we really were not informed enough when we made that decision. We don’t necessarily regret it, but we are glad that things are moving in a more environmentally friendly direction”.

Komentarze