Czy to dobry moment na zakup Bitcoina?

5 253

Bitcoin w okolicach 37 000 USD zmartwił wielu hodlerów. Co jednak z osobami, które dopiero przymierzają się do zainwestowania w BTC? Czy obecne spadki związane z działaniami Rosji można uznać za dobry moment do zakupu?

Sprawdź, co na ten temat sądzi popularny strateg Bloomberga Mike McGlone.

Indeks strachu i chciwości wciąż się trzyma

Po tym, jak w środku nocy Rosja zaatakowała Ukrainę, ucierpiały zarówno kryptowaluty, jak i giełdy (szczegóły znajdziesz w artykule: Rynki reagują po ataku na Ukrainę. Spadki kursów kryptowalut, rośnie ropa i złoto). Kryptowalutowy indeks strachu i chciwości wciąż wskazuje na ekstremalny strach, a jego wartość wynosi 23. Oznacza to, że jak na razie atak nie miał większego wpływu na indeks. Dla porównania w dniu 22 lutego indeks wskazywał na 20/100.

Kryptowaluty czy bezpieczniejsze inwestycje?

Jeżeli zastanawiasz się, co dalej z Bitcoinem? Prognozy CEO giełdy FTX mogą ci pomóc w podjęciu decyzji. Sam Bankman-Fried podkreślił jednak, że nie jest to porada inwestycyjna. Miliarder zasugerował, że w obecnej sytuacji Bitcoin może stać się niezwykle popularny wśród osób przebywających na Ukrainie.

Chociaż w chwili pisania artykułu Bitcoin kosztuje 37 211 USD, to najniższa dobowa wartość według CoinGecko wyniosła 34 556 USD. W ostatnich dniach kryptowaluta straciła kilkanaście procent, a w porównaniu z ubiegłym rokiem jej cena jest obecnie niższa o ponad 23%.

Mike McGlone nie traci wiary w Bitcoina

Słynący z dużego optymizmu wobec najstarszej kryptowaluty analityk Mike McGlone już w styczniu informował, że chwilowe problemy nie powstrzymają wzrostów na BTC i ETH. Wówczas chodziło jednak o zapowiedzi FED w sprawie podniesienia stóp procentowych. Agresywna postawa Rosji nie wpłynęła na nastawienie analityka.

Co więcej, według niego jest to bardzo dobra okazja do kupna dla inwestorów długoterminowych, którzy obecnie dysponują gotówką.

„(…) very good buying opportunity”.

McGlone podzielił się również swoimi prognozami cenowymi. Według niego Bitcoin nie powinien mocno spaść poniżej 30 000 USD, a opór znajduje się w okolicach 40 000 USD.

„I don’t think Bitcoin gets much below $30,000 its holding good resistance around $40,000”.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze