Bitcoin pobudził sektor turystyki w Salwadorze

2 246

We wrześniu ubiegłego roku Salwador, jako pierwszy kraj na świecie, uznał Bitcoina za prawny środek płatniczy. To sprawiło, że przybyło osób, które postanowiły wybrać to miejsce na spędzenie wakacji.

Według oficjalnych informacji wprowadzenie BTC przełożyło się na 30% wzrost turystyki.

Trudne początki Bitcoina w Salwadorze

Uznanie Bitcoina za prawny środek płatniczy ucieszyło wielu zwolenników kryptowalut. Jeżeli jednak chodzi o zwykłych obywateli, to nie wszyscy byli zadowoleni z tej decyzji. Protestowali zarówno mieszkańcy, którzy nie do końca rozumieli nową technologię (zobacz również: Protesty w Salwadorze w związku z wprowadzeniem BTC), jak i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Prezydent Nayib Bukele nieustannie zaskakiwał nowymi pomysłami. Najpierw chodziło o kopanie bitcoinów z wykorzystaniem energii z wulkanów. W pewnym momencie zaproponował całe Bitcoinowe miasto w Salwadorze wsparte obligacjami BTC o wartości 1 miliarda dolarów.

1,4 miliona turystów

Nikt natomiast nie spodziewał się, że już samo wprowadzenie BTC przyśpieszy odbicie sektora turystycznego po pandemii. Minister ds. turystyki w Salwadorze Morena Valdez poinformowała, że chociaż rząd oczekiwał około 1,1 miliona turystów, to przybyło ich aż 1,4 miliona.

Dodała również, że przeprowadzono ankietę, która pozwoliła sprawdzić aktywność w sektorze przed i po Bitcoinie. W listopadzie i grudniu odnotowano wzrost w sektorze turystycznym wynoszący ponad 30%.

„We did a poll to check the activity according to the before and after of Bitcoin. The tourism sector increased in November and December. This increased by more than 30%”.

Ponad 30% wzrost turystyki to świetna wiadomość dla Salwadoru, ponieważ jest to kluczowy sektor dla kraju. Prezydent Nayib Bukele uznał go za drugi najważniejszy czynnik, który w tym roku pozwoli pobudzić gospodarkę Salwadoru.

Kryptowalutowi turyści z USA

Co ciekawe nawet 60% wszystkich turystów odwiedzających Salwador to osoby pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.

Co sądzisz o tej dodatkowej korzyści z wprowadzenia Bitcoina? Czy możliwość płacenia kryptowalutą jest dla ciebie istotna przy wybieraniu miejsca na spędzenie wakacji?

Komentarze