Bitcoinowe miasto w Salwadorze wsparte obligacjami BTC o wartości 1 miliarda dolarów

2 186

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił, że finansowanie uruchomienia Bitcoin City znalazło wsparcie w postaci bitcoinowych obligacji o wartości 1 miliarda dolarów.

Bitcoin City w Salwadorze

Prezydent Bukele poinformował, że Bitcoin City stanie się w pełni funkcjonalnym miastem z dzielnicami mieszkalnymi, centrami handlowymi, restauracjami, portem, a wszystko to będzie skoncentrowane wokół BTC, z naciskiem (rzecz jasna) na umożliwienie dokonywania transakcji w kryptowalucie.

Co więcej, mieszkańcy mają podlegać jedynie podatkowi od wartości dodanej, którego duża część zostanie przeznaczona na sfinansowanie infrastruktury publicznej i utrzymanie miasta.

bitcoin city salwador

Salwador nawiązał współpracę z gigantami branży kryptowalut

Salwador chce wyemitować bitcoinowe obligacje o wartości 1 miliarda dolarów za pośrednictwem Liquid Network firmy Blockstream, aby „przyspieszyć hiperbitcoinizację i wprowadzić nowy system finansowy w oparciu o Bitcoin”. Wpływy z emisji obligacji mogą wesprzeć rozwój wydobycia BTC zasilanego energią z wulkanów.

Rozwój Bitcoin City ma odbywać się z udziałem aktywnego zaangażowania znanych firm z branży kryptowalut, w tym giełdy kryptowalut Bitfinex i Blockstream Adama Backa. Według Bitfinex CTO Bitfinex Paolo Ardoino, giełda będzie wspierać inicjatywę Bitcoin City, uruchamiając platformę papierów wartościowych do przechowywania bitcoinowych obligacji:

„[Platforma] wkrótce stanie się domem dla wielu lokalnych i zagranicznych ofert aktywów cyfrowych, które opracują nowe regulacje dotyczące zasobów cyfrowych dla kraju! Salwador, Bitfinex i Blockstream wspólnie tworzą historię.”

Dyrektor ds. bezpieczeństwa Blockstream, Samson Mao, poinformował obywateli, że obligacje Bitcoin o wartości 500 milionów dolarów będą podlegać pięcioletniemu okresowi blokady, co skutecznie wyeliminuje zainwestowany kapitał z globalnego obiegu.

Salwador reinwestuje zyski z BTC w rozwój infrastruktury państwa

Od chwili przyjęcia BTC jako pełnoprawnego instrumentu płatności, rząd Salwadoru reinwestuje niezrealizowane zyski w różne projekty rozwoju infrastruktury.

Na początku listopada Bukele ogłosił, że nadwyżka zarobiona na państwowym koncie Bitcoin Trust zostanie wykorzystana do budowy 20 nowych szkół:

„Kiedy ten projekt się rozpoczynał, nie zarobiliśmy tyle pieniędzy na FIDEBITCOIN (państwowe konto BTC Trust), ile zarobiliśmy teraz. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć pierwszych 20 szkół Bitcoin.”

W połowie października rząd Salwadoru zainwestował 4 miliony dolarów z zysków Bitcoin Trust na budowę nowego szpitala weterynaryjnego w stolicy kraju, San Salvador.

Może Cię zainteresować:

Komentarze