Krypto Tydzień: 13 – 19 września 2021

Chociaż ostatnie godziny tygodnia można wykorzystać na wiele sposobów, to osobom zainteresowanym kryptowalutami polecamy kolejną część cyklu Krypto Tydzień. Cieszymy się, że nasze cotygodniowe podsumowania przypadły do gustu nie tylko czytelnikom, ale również jednej z konkurencyjnych redakcji. 😉

W 37 tygodniu roku (13 – 19 września) pisaliśmy między innymi o awarii sieci Solana, nowym Lehman Brothers i planach stworzenia ETF na Bitcoin. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Bezpieczne inwestowanie to nie tylko staranne wybieranie projektów i odpowiednie przechowywanie środków, ale również weryfikowanie wiadomości. Pokazał to nagły wzrost kursu LTC dzięki nieprawdziwej informacji, która została opublikowana na stronach Reuters, Decrypt oraz CNBC. Ciekawie prezentuje się teoria przedstawiona przez inwestora znanego jako PlanB, którą opisaliśmy w artykule Evergrande | Nowe Lehman Brothers i prawdziwy powód wojny Chin z Bitcoinem.

Największym problemem w mijającym tygodniu była awaria blockchaina Solana (Awarie Solana i Arbitrum | Nieudany atak na Ethereum | Co się stało?), którą wiele osób odebrało jako potwierdzenie, że w najbliższym czasie pozycja Ethereum pozostanie niezagrożona.

Co dalej z kursem BTC?

Coraz częściej można usłyszeć o byczych sygnałach związanych z kursem BTC (znajdziesz je w artykule: W drodze bitcoina do 100 000 USD przystanek może być tylko jeden), a liczba bitcoinów zmieniających właściciela spada do poziomów z 2015 roku. Salwador chce natomiast przyciągnąć nowych inwestorów i pracuje nad zmianami w prawie, które doprowadzą do tego, że inwestorzy bitcoin zwolnieni z podatków w Salwadorze.

Kurs najstarszej kryptowaluty nieznacznie wzrósł w mijającym tygodniu, ale z pewnością nie osiągnął jeszcze wartości oczekiwanych przez inwestorów. Jeżeli jednak ktoś ma wątpliwości, czy warto hodlować BTC, powinien sprawdzić nieoficjalny wskaźnik iPhone’a: wzrost wartości Bitcoina względem ceny nowych iPhone’ów. Brak wątpliwości związanych z inwestowaniem w BTC po raz kolejny potwierdził Michael Saylor: jego MicroStrategy kupiło kolejne 5050 BTC.

Rynek altcoinów w pigułce

Pomimo spadku kursu Cardano, zwolennicy ADA mieli ostatnio powody do radości: długo wyczekiwane smart kontrakty już w sieci głównej Cardano | Hard fork Alonzo zakończony sukcesem. Tym samym Charles Hoskinson wygrał zakład. Polymarket ma przekazać 50 000 USD na cele charytatywne.

Kryptowaluty zmieniają świat, co potwierdziło tegoroczne zestawienie 100 najbardziej wpływowych ludzi. Vitalik Buterin na prestiżowej liście magazynu Time znalazł się obok takich innowatorów jak Elon Musk, Jensen Huang i pochodząca z Polski Lidia Morawska.

Zwolennikom zdecentralizowanych giełd polecamy artykuł opisujący WagyuSwap | Czy nowy DEX sieci Velas wymiecie konkurencję? Sprawdź również Polkadot (DOT) | Analiza potencjału inwestycyjnego na lata 2021 – 2023.

Kącik NFT

W mijającym tygodniu na rynku NFT wiele się wydarzyło, bo chociaż nie doszło do kolejnych spektakularnych sprzedaży, to z jednej strony opisywaliśmy, że Google wchodzi w rynek NFT, a z drugiej dyrektor OpenSea wykorzystał platformę do pompowania własnych NFT.

Niskie zainteresowanie NFT od Johna Ceny pokazało, że wykorzystanie znanego nazwiska wcale nie daje gwarancji, że kolekcjonerzy będą chcieli zapłacić za cyfrowe przedmioty. Jeżeli natomiast szukasz ciekawych prac, skorzystaj z zestawienia Oto rynki NFT, na których wystawiają się najlepsi.

W poszukiwaniu gemów

Wielu inwestorów określa gemami te tokeny i kryptowaluty, które w przyszłości mogą przynieść duże zyski. Chociaż na łamach BitHub nie udzielamy porad inwestycyjnych, czasami opisujemy interesujące rozwiązania, których wartość wzrasta co najmniej kilkukrotnie. W sekcji W poszukiwaniu gemów będziemy publikować artykuły związane z ciekawie zapowiadającymi się projektami, o ile oczywiście pojawią się w danym tygodniu. Przypominamy jednak o samodzielnym przeanalizowaniu projektu przed zainwestowaniem pieniędzy. W tym tygodniu opisywaliśmy Truebit (TRU) | Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś, koniecznie nadrób zaległości. Osoby zainteresowane airdropami odsyłamy natomiast do lektury tekstu Airdropy dla posiadaczy COPE – co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie tokenów?

Warto wiedzieć

Nazwa Bitcoin coraz częściej pada w rozmowach niezależnie od tego, czy uczestniczą w nich kryptowalutowi inwestorzy. Warto więc wiedzieć, skąd wzięły się nazwy Bitcoin, Ethereum, Cardano. Jeżeli przerażają cię wysokie opłaty transakcyjne na sieci Ethereum, koniecznie sprawdź Arbitrum, czyli wyższy poziom warstwy drugiej. Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Czas na KryptoSpołeczeństwo dowiesz się o sprawiedliwych finansach i nadchodzącej rewolucji.

Najpopularniejszy artykuł 37 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 37 tygodnia okazał się tekst: Jeżeli to przejdzie, do Bitcoina napłyną miliardy dolarów, który został wyświetlony ponad 15 000 razy. Znajdziesz w nim informacje na temat prywatnego spotkania Fidelity z SEC w sprawie stworzenia ETF na Bitcoinie.

Jeżeli uważasz, że pominęliśmy istotną wiadomość, koniecznie zostaw komentarz.

Komentarze