Awarie Solana i Arbitrum | Nieudany atak na Ethereum | Co się stało?

Walidatorzy Solany przygotowali nową wersję po tym, jak sieć doświadczyła problemów spowodowanych przez nagły wzrost wolumenu transakcji. Problemy miała również Arbitrum ONE. Żeby tego było mało, ktoś próbował zhakować Ethereum.

Rywal Ethereum, Solana (SOL), straciła w ciągu ostatnich 24 godzin 15% swojej wartości po doznaniu zakłóceń związanych z dostępem do oferowanych przez siebie usług (DoS).

Wczoraj, około godziny 14:30 naszego czasu, Solana Status ogłosił na Twitterze ,że mainnet beta Solany doświadczył niestabilności w okresie 45 minut.

Sześć godzin później Solana Status podał, że duży wzrost obciążenia transakcjami do 400 000 na sekundę przytłoczył sieć, powodując atak typu „denial-of-service” i spowodował, że sieć zaczęła się dzielić (forkować):

Ponieważ inżynierowie Solany nie byli w stanie ustabilizować sieci, społeczność walidatorów zdecydowała się na koordynację ponownego uruchomienia sieci. Więcej na ten temat na Discordzie projektu.

W ciągu ostatnich 12 godzin, cena SOL spadła o 15%. SOL cofnęła się już od swojego rekordowego poziomu z 9 września (215 USD), do poniżej 175 USD (przed incydentem). Na fali doniesień o awarii cena spadła do 145 USD.

solana cena
źródło: link

Zgodnie z treścią opublikowanego dzisiaj tweeta, deweloperom Solany udało się zrestartować sieć:

Problemy miało również Arbitrum

Solana nie jest jedyną siecią, która miała wczoraj problemy. Arbitrum One poinformowała, że jej sekwencer nie działał przez około 45 minut.

Chociaż zespół Arbitrum One podkreślał, że środki użytkowników „nigdy nie były zagrożone”, w tym okresie nie można było składać nowych transakcji. Offchain Labs, zespół budujący Arbitrum One, zaznaczył również, że sieć jest nadal w fazie beta i ostrzegł, że „w tym wczesnym okresie możliwe są kolejne przerwy w działaniu”.

Deweloperzy Arbitrum przypisali przestój „błędowi powodującemu zablokowanie się sekwencera”, który miał wystąpić po przesłaniu do niego bardzo dużej partii transakcji w krótkim czasie.

Na dokładkę… Ethereum

Nieznany podmiot próbował również wczoraj zaatakować Ethereum. Programista Marius Van Der Wijden opisał nieudany incydent na Twitterze.

Według dewelopera, oszukana została tylko niewielka liczba węzłów Nethermind, aby przełączyć się na nieprawidłowy łańcuch, a wszystkie pozostałe „odrzuciły długi łańcuch boczny jako nieprawidłowy”. Od tego czasu wszystkie węzły, których dotyczył incydent, zostały zreorganizowane z powrotem do właściwego łańcucha.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze