Google wchodzi w rynek NFT

Jedna z najcenniejszych marek świata (a przy tym dostawca wyszukiwarki i wielu innych usług, z których każdego dnia korzysta większość internautów) postawi pierwsze kroki na rynku NFT.

Nie będzie to jednak zakup cyfrowych dzieł sztuki, a udostępnienie technologii firmie, która specjalizuje się w NFT. W tym celu Google nawiązało współpracę z Dapper Labs (stojącą za CryptoKitties firmą specjalizującą się w grach wykorzystujących blockchain). Tym samym gigant z branży IT stał się kolejną znaną firmą, która zaczyna dostrzegać potencjał w NFT i technologii blockchain.

Współpraca Google z Dapper Labs

Celem współpracy jest rozwijanie nowych rozwiązań i usług (w tym Web 3.0 oraz NFT). Umowa zawarta pomiędzy Google a Dapper Labs umożliwi stosowanie Google Cloud w Dapper Labs’ Flow blockchain. Ta skalowalna sieć odpowiada za działanie wszystkich gier i NFT Dapper Labs. Nowa umowa prawdopodobnie została podpisana na kilka najbliższych lat, co potwierdzają słowa Janet Kennedy (wiceprezes Google Cloud North America). Jej zdaniem wieloletnie partnerstwo z Google pozwoli Dapper Labs stworzyć bezpieczną infrastrukturę i rozszerzyć dotychczasową działalność.

Przewaga Google nad Amazon Web Services

W celu zachęcenia programistów do korzystania z rozwiązań Google, firma postanowiła ułatwić integrację z oprogramowaniem Google Cloud. Dzięki temu usługa ma być chętniej wybierana niż konkurencyjne Amazon Web Services.

Informacja o nawiązaniu współpracy z Google została oficjalnie potwierdzona przez CEO Dapper Labs Rohama Gharegozlou, który na swoim koncie w serwisie Twitter (@roham) powitał Google na blockchainie flow:

„Amped to welcome Google to @flow_blockchain 🌊
In <1 year since #onFlow mainnet:2.2M unique wallets, less than half from @nbatopshot

248 mainnet contracts (cf @flowverse_)
18.5M blocks and 49.7M tx

Now with 3000+ new devs building, Google jumps onboard to help scale 💪”.

Nawiązanie współpracy pomiędzy Google a Dapper Labs to dla wielu inwestorów znak, że opisywany niedawno spadek zainteresowania rynkiem NFT (o którym pisaliśmy w artykule: OpenSea odnotowuje 70% spadek obrotu NFT) był jedynie naturalną korektą.

Komentarze