Inwestorzy bitcoin zwolnieni z podatków w Salwadorze?

Salwador chce przyciągnąć do siebie inwestycje zagraniczne. Rząd tego kraju planuje wprowadzenie dużych ulg podatkowych odnośnie obrotu BTC.

Według prezydenckiego radcy prawnego, rząd Salwadoru rozważa podobno zwolnienie inwestorów z płacenia podatku od zysków kapitałowych i podatku dochodowego powstałych z tytułu inwestycji w bitcoina (BTC).

Jak poinformowała 10 września Agence France-Presse, Javier Argueta, doradca prawny prezydenta Nayiba Bukele, chce zaprosić do Salwadoru inwestorów zagranicznych poprzez duże ulgi podatkowe na BTC.

„Jeśli dana osoba ma aktywa w BTC i osiąga wysokie zyski, nie będzie podatku. Odbywa się to oczywiście w celu zachęcenia do inwestycji zagranicznych”, powiedział Argueta, dodając, że Salwador nie nałoży żadnych podatków na „podwyższenie kapitału lub dochód”.

Argueta podkreślił, że rząd Salwadoru będzie aktywnie śledzić transakcje bitcoinowe na oficjalnym portfelu BTC Salwadoru, Chivo, w celu zwalczania potencjalnie nielegalnego wykorzystania kryptowaluty. „Wdrażamy szereg zaleceń międzynarodowych instytucji w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy” – powiedział.

Aby zminimalizować wpływ ekstremalnej zmienności lub wahań cen, portfel Chivo może również tymczasowo wstrzymać transakcje BTC w aplikacji, jeśli cena kryptowaluty spadnie.

Bitcoin w Salwadorze

W ubiegły wtorek Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który przyjął bitcoin jako prawny środek płatniczy, wymagając od wszystkich lokalnych sprzedawców akceptowania BTC. We współpracy z firmami, takimi jak giełda kryptowalut Bitso i Silvergate Bank, Salwador uruchomił oficjalny portfel BTC znany jako Chivo, umożliwiający użytkownikom konwersję transakcji BTC na dolary amerykańskie lub wypłatę za pomocą specjalnego bankomatu – bez opłat transakcyjnych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze