Problemy z Chivo – oficjalnym portfelem BTC Salwadoru

Wczorajszemu wprowadzeniu BTC w Salwadorze towarzyszył nie tylko jeden z największych spadków kursu, jakie ostatnimi czasy miały miejsce na rynku, ale również problemy z oficjalnym portfelem BTC.

W związku z licznymi zgłoszeniami przesyłanymi przez użytkowników aplikacja Chivo została wyłączona na pięć godzin w celu wprowadzenia niezbędnych poprawek.

Trudny początek przygody z Bitcoinem

Ze spadkami ceny BTC, jakie miały miejsce w tym historycznym dniu prezydent Nayib Bukele poradził sobie w sposób znany wszystkim maksymalistom Bitcona i skupił „dip” (więcej informacji znajdziesz w artykule: Załamanie rynku, początek bessy, a może koniec kryptowalut?), o czym następnie poinformował na swoim profilu na Twitterze.

Z portfelem Chivo sprawa była trudniejsza, bo od samego początku wielu obywateli miało problemy. Zachęceni przez prezydenta użytkownicy informowali na Twitterze między innymi o długim czasie ładowania aplikacji, niestabilnym działaniu i problemach z pobieraniem.

Konieczne było więc wyłączenie całego systemu na pięć godzin i wprowadzenie poprawek. Nayib Bukele wyraził przy tym nadzieję, że następny dzień będzie lepszy.

„We will disconnect the system from 1am to 6am to make these adjustments. Our teams are ready. We hope tomorrow is much better”.

Po wprowadzeniu poprawek prezydent Salwadoru ogłosił, że prace zostały zakończone i poprosił o dalsze zgłaszanie ewentualnych błędów.

“We have finished today’s maintenance of Chivo wallet. Report any malfunction here, in the comments”.

Portfel Chivo szybko zdobywa popularność

Pomimo wielu problemów, oficjalny portfel potrzebował tylko ośmiu godzin, aby wskoczyć na pierwsze miejsce w App Store (w kategorii finanse).

Number 1 finance app in the @AppStore:

@chivowallet

In just 8 hours!

Z jakiego portfela korzystają mieszkańcy Salwadoru?

Oficjalny portfel BTC Chivo dla mieszkańców Salwadoru to zalecane rozwiązanie, jednak każdy mieszkaniec może wybrać, w jaki sposób będzie przechowywał swoje Bitcoiny.

Firmy, które początkowo obawiały się akceptowania płatności w BTC ze względu na wahania kursu, mogą natomiast skorzystać z opcji automatycznej konwersji kryptowalut na dolary. Dzięki temu uniezależnią się od ryzyka spadków.

Komentarze