Airdropy dla posiadaczy COPE – co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie tokenów?

„Darmowe pieniądze z internetu”, jak niektórzy określają airdropy, zazwyczaj przekładają się na drobne kwoty, których zdobycie (ze względu na konieczność wykonania rozmaitych akcji) jest bardzo czasochłonne.

Można jednak trafić również na takie, które zasługują na określenie „epickie”, jak niedawny airdrop dYDX wart nawet 100 000 USD. W przypadku airdropów dla posiadaczy COPE nie można co prawda liczyć na aż takie duże zyski, ale jednocześnie są to jedne z tych, których można być prawie pewnym, a dodatkowo ich zdobycie wcale nie jest skomplikowane.

Co to jest COPE?

Cope (COPE) to token na blockchainie Solana, o którym zrobiło się głośno w marcu tego roku. To właśnie wtedy wystarczyło wykonać kilka prostych akcji (dołączyć do grupy na Discordzie, podać adres portfela obsługującego SOL), aby otrzymać 2000 COPE. Tym samym już na starcie wartość otrzymanych COPE przekraczała 3000 USD, a w połowie maja sięgnęła nawet 16 000 dolarów.

Na tym się jednak nie skończyło, bo osoby, które zdecydowały się hodlować otrzymane za darmo COPE (oraz ci, którzy po prostu odkupili je od innych) zostały już kilkukrotnie nagrodzone airdropami innych projektów. Ich wartość wynosiła od kilku do kilkuset dolarów i nie wymagała żadnych działań. Jedynym warunkiem było trzymanie COPE na portfelu.

Społeczność związana z COPE

Twarzą projektu COPE jest jego twórca cyrii_MM コープ (@cyrii_MM), który cieszy się dużym uznaniem wśród społeczności kryptowalutowej. Jego konto na Twitterze obserwuje ponad 61 000 osób, a grupa na Discordzie liczy obecnie 17 352 członków. Wielu z nich dzięki darmowym COPE oraz późniejszym airdropom dla posiadaczy zarobiło pierwsze poważne pieniądze na kryptowalutach, przez co mocno związali się z projektem.

Kto może liczyć na airdropy COPE?

Chociaż darmowe COPE rozdawane były kilka miesięcy temu, wciąż można liczyć na kolejne airdropy dla hodlerów. Co ważne informacje o tym wielokrotnie przewijały się nie tylko na profilach członków społeczności COPE, ale również na koncie @cyrii_MM.

Zaledwie wczoraj na jego profilu pojawiła się informacja, która pozwala przypuszczać, że w najbliższej przyszłości opłaci się mieć przynajmniej 300 COPE.

„Spacedrop project launchpad is for projects looking to drop to $COPE holders who can then claim the project token (claim eligibility for these tends to be around 300-500 COPE)”.

Przygotowania do ewentualnych airdropów dla posiadaczy COPE

Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie ewentualnych airdropów COPE, powinieneś zacząć od wykonania poniższych kroków. Przypominamy jednak, że poniższa „instrukcja airdropów” nie jest oficjalna, dlatego warto obserwować wiadomości publikowane przez @cyrii_MM i śledzić informacje zamieszczane na Discordzie.

  1. Załóż portfel obsługujący SOL (pamiętaj o zapisaniu fraz!). Możesz skorzystać z prostego w obsłudze i bardzo popularnego (chociaż zdaniem wielu użytkowników wcale nie najlepszego) portfela sollet.io.
  2. Zasil portfel odpowiednią ilością SOL (możesz np. przesłać środki z giełdy).
  3. Kup określoną ilość COPE. W tym celu możesz skorzystać ze zdecentralizowanej giełdy orca.so.

Jaką ilość kupić? Według dotychczasowych informacji hodlerzy COPE trzymali powyżej 200 lub 500 tokenów. Ostatnia wypowiedź @cyrii_MM sugeruje jednak, że jako nowe minimum można uznać 300.

*4. Dołącz do grupy projektu COPE na Discordzie.

*5. Po dołączeniu przejdź do kanału #tip-bot-setup i wpisz komendę ? connect. Otrzymasz wówczas prywatną wiadomość od bota z instrukcją połączenia adresu twojego portfela.

*6. Prawidłowe połączenie portfela da ci możliwość skorzystania z komendy burn (spalanie). Pamiętaj jednak, że korzystając z niej, bezpowrotnie stracisz określoną ilość COPE ze swojego portfela! Zakładając, że chcesz spalić 10 COPE (informacje o takiej ilości często przewijają się wśród osób zainteresowanych airdropami COPE) powinieneś skorzystać z komendy ? burn 10.

Kroki oznaczone * są opcjonalne, ale zdaniem niektórych internautów nie ma co liczyć na kolejne airdropy bez spalenia przynajmniej 10 COPE.

Pamiętaj jednak, że nie ma gwarancji, że wykonanie powyższych kroków automatycznie przełoży się na zdobycie airdropów dla posiadaczy COPE, podobnie jak nikt nie daje gwarancji, że będą one rozdawane użytkownikom (chociaż jest to bardzo prawdopodobne).

Jeżeli interesuje cię temat airdropów, koniecznie przeczytaj artykuł opisujący potencjalny airdrop MetaMask – co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie tokenów?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze