Dyrektor OpenSea wykorzystał platformę do pompowania własnych NFT

OpenSea potwierdziła zarzuty dotyczące insider tradingu NFT. Przedstawiciele platformy wydali oświadczenie dotyczące skompromitowanego dyrektora.

Najciemniej, jak zwykle, pod latarnią

Jeden z dyrektorów OpenSea, Nate Chastain, został zdemaskowany w związku z tworzeniem hype’u wokół zakupionych przez siebie tokenów niewymienialnych, a następnie umieszczaniem ich na stronie głównej popularnego rynku NFT. Dzięki temu dyrektor był w stanie sprzedać NFT z dużym zyskiem. Jeden z użytkowników Reddit udokumentował cały proceder, publikując szczegóły poszczególnych transakcji.

Jeden z tokenów należy do Dailydust Collection na OpenSea. „Spectrum Of A Ramenfikation Theory” został kupiony przez Chastaina we wtorek za 0,25 ETH. kilka godzin później Chastain sprzedał go za 1,5 ETH. Warto podkreślić, że sprzedaż została przeprowadzona z sukcesem po tym, jak NFT pojawił się na pierwszej stronie.

Informacje, które dostarczali w tej sprawie użytkownicy Twiittera również potwierdzały, że Chastain bryluje od jakiegoś czasu ze swoimi NFT na stronie głównej OpenSea:

Chińskie 8BTC News podało, że dzięki insider tradingowi 11 NFT dyrektor zarobił 18,875 ETH:

Oświadczenie OpenSea

OpenSea potwierdziła zarzuty w oświadczeniu, które zostało opublikowane wczoraj. Czytamy w nim, m. in. :

„To niesamowicie rozczarowujące. Chcemy jasno powiedzieć, że takie zachowanie nie reprezentuje naszych wartości jako zespołu. Traktujemy to bardzo poważnie i przeprowadzamy natychmiastowy i dokładny przegląd tego incydentu, aby w pełni zrozumieć fakty i podjąć dodatkowe kroki w tej sprawie.”

Platforma OpenSea, która w samym tylko sierpniu odnotowała 4 miliardy dolarów sprzedaży, zastrzegła że pracownicy nie mogą kupować i sprzedawać kolekcji prezentowanych na platformie. Zabrania się im również wykorzystywania poufnych informacji o NFT w celu czerpania zysków z ich sprzedaży.

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze