Niskie zainteresowanie NFT od Johna Ceny

Popularny amerykański wrestler, który niedawno wystąpił w roli Peacemakera w nowej wersji „Legionu samobójców” postanowił zarobić na boomie związanym z NFT.

Okazało się jednak, że 1 000 USD za NFT było dla większości fanów wrestlingu kwotą nie do zaakceptowania, przez co sprzedało się mniej niż 8% kolekcji.

Brak zainteresowania NFT

Warto zauważyć, że NFT przygotowane przez Johna Cenę i World Wrestling Entertainment nie były „klasycznymi” cyfrowymi przedmiotami. Fani wrestlingu mogli kupić 1 z 500 niewymienialnych tokenów wraz z fizycznymi przedmiotami, które w założeniu miały zwiększyć zainteresowanie ze strony kolekcjonerów. Wśród fizycznych przedmiotów znalazły się między innymi ręcznik, zdjęcie z autografem, czapka i koszulka.

Pomimo tego zainteresowanie NFT było wyjątkowo niskie, a z 500 zestawów wystawionych po 1 000 dolarów sprzedało się tylko 37. Brak zainteresowania NFT potwierdził John Cena, który uznał całą akcję za błąd.

„I talk a lot about failure — this idea failed”.

Wrestler przyznał również, że chociaż wspólnie z przedstawicielami WWE uznali cenę 1 000 dolarów za uczciwą, to byli w ogromnym błędzie.

„Myself and the folks in the WWE thought $1,000 was a fair price point. We were wrong. We were absolutely wrong”.

John Cena Platinum NFT

Większym zainteresowaniem cieszył się pojedynczy NFT, który można było wylicytować podczas 24-godzinnej aukcji. Licytacja zakończyła się ceną 21 000 dolarów, a zwycięzca otrzymał bilety VIP (obejmujące zakwaterowanie) na jedno z dwóch nadchodzących wydarzeń: WrestleMania 38 lub WrestleMania 39.

Jest to kolejny przykład, że znane nazwiska nie zawsze mają wpływ na cenę i zainteresowanie projektem. W końcu to społeczność kolekcjonerów ostatecznie określa, które projekty zyskają wysokie zainteresowanie, a za które nikt nie będzie chciał zapłacić. Na łamach BitHub wielokrotnie opisywaliśmy projekty, które pomimo braku znanych nazwisk osiągały bardzo wysokie ceny. Warto również zainteresować się innymi rynkami niż NFT na Ethereum. Najlepsze propozycje rynków (w tym coraz popularniejsze NFT na blockchainach Tezos i Solana) znajdziesz w zestawieniu Oto rynki NFT, na których wystawiają się najlepsi.

Komentarze