Krypto Tydzień: 30 sierpnia – 5 września 2021

3 338

Krypto Tydzień to cotygodniowa seria, na którą składają się krótkie podsumowania najciekawszych, najważniejszych i najczęściej czytanych wiadomości. Dzięki temu możesz być zawsze na bieżąco ze światem kryptowalut.

W 35 tygodniu roku (30 sierpnia – 5 września) pisaliśmy między innymi o dużych wzrostach kursów (które niestety ominęły Bitcoina), kolekcjach Art Blocks, wejściu Binance.US na giełdę i zdecentralizowanej polityce. Sprawdź, co jeszcze mogło ci umknąć.

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Chociaż minęły już trzy lata, odkąd platforma Bitconnect okazała się jednym z największych scamów w historii kryptowalut, sprawa wciąż budzi wiele emocji. W dodatku teraz, 3 lata po oszustwie, SEC pozywa platformę za sprzedaż tokenów o wartości ponad 2 miliardów dolarów. Kontynuowane są również rozgrywki pomiędzy Ripple a SEC. Biorąc pod uwagę, że sędzia nakazuje Ripple przekazanie 1 miliona wiadomości Slack do SEC, zapoznanie się z nowymi materiałami zajmie wiele czasu.

W mijającym tygodniu opisywaliśmy również nowy raport firmy analitycznej Chainalysis, na temat tego, gdzie dochodzi do największej liczby oszustw z wykorzystaniem kryptowalut. Pomimo swoich wcześniejszych deklaracji Changpeng Zhao zapowiedział, że Binance.US planuje wejść na giełdę, co może uspokoić osoby, które ze względu na problemy Binance zaczęły obawiać się o bezpieczeństwo środków.

Co dalej z kursem BTC?

Jak na końcówkę wakacji, sierpień dostarczył inwestorom wyjątkowo wiele możliwości zarobienia pieniędzy. Przynajmniej tym, którzy inwestowali w altcoiny, bo z kursem BTC za wiele się nie działo: Ranking Kryptowalut Sierpień 2021 | Wszystko, tylko nie bitcoin. Nie maleją natomiast nadzieje na nowe ATH, zwłaszcza że tak mało bitcoinów na Coinbase nie było od grudnia 2017 roku.

Dodatkowo Mike McGlone z Bloomberg Intelligence uważa, że portfel inwestycyjny bez Bitcoina jest nagi, więc zaleca dodanie go do portfolio inwestycyjnego obok obligacji i złota. Niektórzy internauci uważają, że prognozy znanych analityków i osób związanych z rynkiem są często mocno przesadzone. Jeżeli również zaliczasz się do tego grona i nie wierzysz w milion dolarów za Bitcoina, to zaskoczy cię wycena przygotowana przez dużą firmę zarządzającą aktywami Fidelity | 1 bitcoin będzie wart 1 miliard dolarów.

Rynek altcoinów

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy również o tym, w co inwestuje dogecoinowy milioner (33-letni inwestor, który dzięki memowej kryptowalucie został milionerem). Jak na razie jego nowy wybór okazał się trafiony, szczególnie że padł rekord ceny Cardano | 3 USD po raz pierwszy. Ogromne wzrosty i przebijanie ATH praktycznie z każdym dniem odnotowano również na SOL (Solana coraz wyżej | SOL na 7 miejscu TOP 10 aktywów cyfrowych).

Na kolejne ATH liczą również inwestorzy ETH, zwłaszcza że kurs kryptowaluty przebił psychologiczną barierę i odnotowano Ethereum za 4000 dolarów. Dodatkowo po raz pierwszy w historii liczba spalonych ETH przewyższyła liczbę wydobytych, przez co Ethereum staje się deflacyjne | Przypadek bez precedensu.

Kącik NFT

Na myśl o NFT wiele osób kojarzy obrazki kamieni lub zdjęcia psów, za które inwestorzy chętnie płacą setki tysięcy dolarów. Po drugiej stronie znajdują się natomiast prace, które są naprawdę ciekawe i wyjątkowe, a których wspólnym mianownikiem jest Art Blocks. Chociaż inwestowanie w te NFT wymaga obecnie dużych nakładów finansowych, warto wiedzieć, czym są Art Blocks i dlaczego tak dobrze się sprzedają? Jest to jeden z 7 najgorętszych trendów NFT, które można obecnie zaobserwować na rynku. Pozostałe znajdziesz w artykule Przegląd trendów NFT.

Warto wiedzieć

W tej części polecamy artykuły, których lektura może stanowić wyzwanie (ze względu na słownictwo lub poruszane tematy), ale jednocześnie może przynieść wiele korzyści (a na pewno poszerzyć wiedzę). Sprawdź, co stałoby się z Bitcoinem, gdyby zabrakło Internetu. W najnowszym tekście z serii Crypto Critic: Zdecentralizujmy politykę, możesz zapoznać się z ideą zdecentralizowanego rządu, który może okazać się pokoleniowym punktem zwrotnym w ewolucji człowieka.

Najpopularniejszy artykuł 35 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 35 tygodnia okazał się tekst o deflacyjnym Ethereum, który został wyświetlony 35 560 razy. Ponieważ artykuł został już wspomniany w bloku związanym z altcoinami, warto zwrócić uwagę na tekst opisujący protesty w Salwadorze w związku z wprowadzeniem BTC. Artykuł ten odnotował prawie 14 000 odsłon.

Jeżeli chodzi o rynek kryptowalut, w mijającym tygodniu nie można było narzekać na nudę i to pomimo braku istotnych ruchów BTC.

Komentarze