Sędzia nakazuje Ripple przekazanie 1 miliona wiadomości Slack do SEC

5 281

Firma Ripple została zobowiązana do wygenerowania zestawienia ogromnej liczby wiadomości przesłanych poprzez komunikator Slack i przekazania ich do SEC.

Sędzia Sarah Netburn nakazała Ripple dostarczyć ponad milion wiadomości, które były przekazywane między pracownikami za pośrednictwem Slack. SEC starała się uzyskać dostęp do nich już wcześniej, aczkolwiek z marnym skutkiem. Teraz uległo to zmianie.

Pomimo protestów Ripple, że spełnienie wymagań kosztowałoby nawet milion dolarów, sędzia uznała ten zestaw wiadomości za krytyczny i unikalny dowód dla toczącej się sprawy SEC przeciwko Ripple o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Zgodnie z doniesieniami Law360, w pierwotnym wniosku o przekazanie wiadomości Ripple z 9 sierpnia SEC argumentowała, że ​​wiadomości między pracownikami Ripple były „związane z roszczeniami i obroną stron oraz proporcjonalne do potrzeb sprawy”. Stwierdzono również, że oprócz wiadomości ze Slacka, firma Ripple powinna dostarczyć wiadomości od wszystkich 22 dostawców poczty e-mail, z których usług korzysta.

W zeszłym miesiącu obrona SEC powiedziała sędzi Netburn, że wiadomości ze Slacka dostarczone przez Ripple wydawały się niekompletne. Ripple początkowo zaprzeczyła tym zarzutom, aczkolwiek ostatecznie stwierdziła, że był to błąd w przetwarzaniu danych, który spowodował, że firma przedstawiła tylko niewielką ilość odpowiednich wiadomości i że w przekazanym zestawieniu brakowało ich ponad miliona.

SEC stwierdziła, że ​​niepowodzenie Ripple w stworzeniu kompletnych zapisów Slack było „wysoce szkodliwe”, biorąc pod uwagę wykazanie, że wiadomości, które otrzymała SEC, wskazywały wyraźnie na to, że pozostałe będą bardzo istotne:

„Te komunikaty obejmują: (a) dyskusje na temat chęci Ripple do tworzenia spekulacyjnego handlu XRP, (b) wpływ ogłoszeń i wysiłków Ripple na oraz obawy Ripple dotyczące ceny XRP, relacji i centralnego znaczenia sprzedaży XRP do ogólnej działalności Ripple oraz (d) statusu regulacyjnego XRP.”

Obrona Ripple argumentowała, że wygenerowanie zestawienia wiadomości, które kosztowałoby około 1 miliona dolarów i trwało przez kilka najbliższych miesięcy, jest niesprawiedliwe i nierozsądne. Sędzia Netburn odpowiedziała, że ​​koszt, jaki poniosłaby Ripple w zakresie przygotowania tego zestawu wiadomości nie przewyższa bynajmniej jego znaczenia dla sprawy:

Wszelkie obciążenie dla Ripple jest przeważone przez jego poprzednią zgodę dotyczącą stworzenia odpowiedniego zestawu wiadomości przesłanych za pośrednictwem Slack […]” – podsumowała sędzia Netburn.

Może Cię zainteresować:

Komentarze