Krypto Tydzień: 23 – 29 sierpnia 2021

Zostały ostatnie godziny weekendu, więc najwyższy czas na cotygodniowe podsumowanie tego, co wydarzyło się w świecie kryptowalut. W ramach przypomnienia: jeżeli na co dzień nie masz czasu na śledzenie informacji związanych z blockchain i kryptowalutami, seria Krypto Tydzień pozwoli ci szybko nadrobić zaległości.

W 34 tygodniu roku (23 – 29 sierpnia) pisaliśmy między innymi o tym, że cena BTC po raz pierwszy od kilku miesięcy przekroczyła 50 000 dolarów, dziełach sztuki tworzonych przez sztuczną inteligencję i o problemach sieci Ethereum. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczeństwo sieci i użytkowników

Podobnie jak poprzedni Krypto Tydzień, zaczniemy od przypomnienia najważniejszych tekstów związanych z bezpieczeństwem. Ogromnym zaskoczeniem była informacja, że użytkownicy zgłaszają kradzież środków z giełdy Coinbase, szczególnie że do tej pory cieszyła się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Przed weekendem odkryto natomiast poważny błąd w sieci Ethereum: warto chwilowo wstrzymać się z dokonywaniem transakcji (zagrożone są węzły korzystające z oprogramowania v1.10.7).

Co dalej z ceną Bitcoina?

Już na początku tygodnia cena bitcoina przekroczyła 50 000 USD po raz pierwszy od 100 dni, co rozpaliło nadzieje na nowe ATH. Rekordowe ceny już teraz osiągają niewymienialne tokeny, dlatego warto zapoznać się z tekstem paradygmat wyceny NFT, czyli dlaczego tokeny niewymienialne bywają tak cholernie drogie? Byczego nastawienia nie można odmówić dyrektorowi generalnemu firmy Blockstream, co opisaliśmy w artykule Adam Back: 100 000 za 1 bitcoina jeszcze w tym roku jest „całkiem możliwe”.

Kącik NFT

Rynek NFT nie przestaje zaskakiwać. Z jednej strony Budweiser wchodzi na rynek NFT, z drugiej Facebook: „Zdecydowanie myślimy” o NFT, a w międzyczasie inwestorzy aktywnie handlują, co przekłada się na 900 mln dolarów ze sprzedaży NFT za ostatnie 30 dni! Jakby tego było mało, dużym zainteresowaniem cieszy się sztuka tworzona przez sztuczną inteligencję: Colearn Paint.

Warto wiedzieć

Jeżeli chcesz wykorzystać wszystkie możliwości jednego z najpopularniejszego portfeli przeglądarkowych, koniecznie przeczytaj Kompletny przewodnik po MetaMask. Zajrzyj również do artykułu Internet Finansów | Czy Avalanche (AVAX) to największy przełom od czasów Nakamoto?, dzięki czemu lepiej zrozumiesz, dlaczego w krótkim czasie wspomniana sieć zdobyła ogromną popularność. W najnowszym tekście z serii Crypto Critic: Zbudować blockchain przyszłości znajdziesz natomiast informacje na temat tego, na czym w przyszłości prawdopodobnie skupią się regulatorzy rynku.

Najpopularniejszy artykuł 34 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 34 tygodnia okazał się tekst Robi się nerwowo… W piątek wygasają opcje ETH warte 800 milionów dolarów, który został wyświetlony prawie 21 000 razy.

Jeżeli uważasz, że w zestawieniu zabrakło istotnej informacji, możesz ją dodać w komentarzu.

Komentarze