Cena bitcoina przekroczyła 50 000 USD po raz pierwszy od 100 dni

Od czasu spadku do 29 000 USD, cena bitcoina zdołała zregenerować się w wymiarze ponad 72%. Czy będziemy świadkami ataku na dotychczasowe ATH?

Cena bitcoina (BTC) wróciła do ofensywy w niedzielę wieczorem, osiągając po raz pierwszy od maja wartość bliską 50 000 USD i sygnalizując, że hossa zbliża się do kolejnego etapu. Poniedziałkowy poranek dodał królowi kryptowalut jeszcze więcej dynamiki w tym zakresie.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena BTC utrzymuje się na poziomie 50 300, co jest równoznaczne z blisko 3% wzrostu w ciągu ostatnich 24 godzin i jednocześnie prawie 7% na przestrzeni ostatnich 7 dni. Kapitalizacja rynkowa największej kryptowaluty świata wynosi 946 miliardów dolarów.

cena bitcoina
kurs BTC/USD; źródło: link

Ekstremalna chciwość

W obliczu zwiększonej dynamiki ruchów ceny BTC powstaje pytanie, o docelowy poziom szczytu i kierunek, w którym ostatecznie rynek zdecyduje się podążyć.

Wskaźniki on-chain sugerowały ostatnio, że ograniczenie podaży może okazać nieuchronne, a hodlerzy długoterminowi i instytucje zwiększają swoje zasoby BTC, kupując w dołku. Seria coraz wyższych dołków i pozytywny dzienny sygnał zamknięcia nadały BTC impetu od czasu handlu w okolicach 30 000 USD.

Tymczasem indeks Bitcoin Fear & Greed Index, oparty na wieloczynnikowej analizie nastrojów, zmienił swoje wskazanie z „ekstremalnego strachu” na „ekstremalną chciwość” w okresie krótszym niż miesiąc.

cena bitcoina 2
źródło: link

Wydaje się, że w tym miesiącu rynek kryptowalut wyszedł na prostą. Łączna kapitalizacja kryptowalut wynosi obecnie około 2,2 biliona dolarów, według Coingecko. Warto pamietać, że podczas lipcowej bessy na rynku spadła ona poniżej 1,3 biliona dolarów.

Podczas gdy bitcoin prowadził w zakresie ożywienia rynku kryptowalut na początku tego miesiąca, wiele altcoinów poszybowało od tego czasu w górę. Dwucyfrowymi wzrostami w perspektywie ostatniego tygodnia pochwalić się mogą Cardano (ADA) – prawie 30% , Polkadot (DOT) 23% i Solana (SOL) 40%.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze