Cardano (ADA) na 4 miejscu zestawienia największych aktywów cyfrowych

Cardano (ADA) właśnie stało się czwartym co do wielkości aktywem cyfrowym świata pod względem kapitalizacji rynkowej po tym, jak cena kryptowaluty wzrosła do 12-tygodniowego maksimum.

cardano kapitalizacja
źródło: link

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena Cardano (ADA) wzrosła o 14%, osiągając dziś najwyższy poziom od 12 tygodni.

Według danych CoinGecko, aktywo zyskało 48,1% wartości w ostatnim tygodniu, co jest równoznaczne z największym zyskiem wśród wiodących kryptowalut na rynku.

cena cardano ada
ADA/ USD; źródło: link

Cardano – dziecko współzałożyciela Ethereum

Cardano zostało stworzone przez Charlesa Hoskinsona, jednego z współzałożycieli Ethereum. To platforma blockchain typu proof-of-stake (PoS), która pozwala deweloperom na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na bazie smart kontraktów.

Obecnie Cardano przygotowuje się do hard forka Alonzo, który wdroży funkcjonalność smart kontraktów w sieci głównej. Wydarzenie to pozwoli Cardano wejść w świat zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Kryptowaluta odnotowała w ostatnich tygodniach kilka pozytywnych wiadomości. Jedną z nich były doniesienia o włączeniu ADA do funduszu Digital Large Cap Fund firmy inwestycyjnej Grayscale, z aktywami stanowiącymi 4,26% wartości funduszu.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze