Krypto Tydzień: 16 – 22 sierpnia 2021

3 179

Witajcie w pierwszym cotygodniowym podsumowaniu najważniejszych informacji ze świata kryptowalut. Jeżeli nie masz czasu na regularne śledzenie artykułów publikowanych na BitHub, w każdą niedzielę będziesz mógł zapoznać się z zestawieniem najciekawszych wiadomości.

W 33 tygodniu roku (16 – 22 sierpnia) pisaliśmy między innymi o możliwości stakowania Ethereum na portfelach sprzętowych Ledger, prawie 900% wzroście wskaźnika adopcji bitcoina i ogromnych zakupach Coinbase. Szczegóły znajdziesz w podsumowaniu!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Chociaż nie jest to najważniejszy news mijającego tygodnia, przestrzegamy przed nieuczciwymi osobami, które podszywają się pod pracowników popularnej giełdy. Problem w Polsce jest na tyle duży, że Binance ostrzega przed nasilonymi działaniami oszustów w oficjalnym komunikacje na swojej stronie. Przy okazji warto wspomnieć o zmianie, która nie spodoba się użytkownikom ceniącym sobie prywatność: Nie pokażesz dowodu i twarzy, nie skorzystasz z usług Binance!

BitHub pierwszym źródłem informacji

Prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce opisaliśmy Co to jest Yak Token od Yield Yak, który od momentu opublikowania artykułu wzrósł o kolejne 100%. Dodatkowo członkowie naszej grupy na Telegramie mogli usłyszeć o projekcie już kilka miesięcy temu. Informacje o kolejnych ciekawych projektach z dużym potencjałem opublikowaliśmy natomiast w artykule 15 najbardziej obiecujących projektów DeFi o małej kapitalizacji. Ponieważ wciąż można zaobserwować duże zainteresowanie łańcuchem Solana, warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z tekstem Solana | Vademecum wiedzy nt. najgorętszego łańcucha bloków tego lata.

Co dalej z Bitcoinem?

Wzrośnie czy spadnie? Tego niestety nie wiemy, ale za to polecamy artykuł na podstawie danych zebranych przez firmę Chainalysis | Wskaźnik adopcji bitcoina i największych kryptowalut rośnie o 880%. W przyszłości wpływ na cenę najstarszej kryptowaluty może mieć również to, że Liczba bitcoinów trzymanych długoterminowo lub utraconych na zawsze wzrosła do około 34% całkowitej podaży. Wątpliwości związanych z tym, czy warto inwestować wydaje się nie mieć jedna z najpopularniejszych giełd: Coinbase powiększy swój bilans o kryptowaluty warte 500 000 000 dolarów.

Najpopularniejszy artykuł tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 33 tygodnia okazał się tekst opisujący, jak Rodzeństwo zarabia 32 000 USD miesięcznie na miningu ethereum.

Co sądzicie o takich podsumowaniach? Trafiliście na artykuł, który wcześniej przegapiliście?

Komentarze