Coinbase powiększy swój bilans o kryptowaluty warte 500 000 000 dolarów

Coinbase dostała zgodę od zarządu na zakup kryptowalut o wartości ponad 500 milionów dolarów. Brian Armstrong zadeklarował, że swoją reprezentację w kryptowalutach znajdzie niebawem także 10% wszystkich przyszłych zysków firmy.

„Spodziewam się, że ten odsetek będzie rósł w miarę dojrzewania kryptowalutowej ekonomii” – powiedział Armstrong.

brian armstrong
Brian Armstrong, CEO Coinbase; źródło: Financial Times

„Zobowiązaliśmy się zainwestować 500 mln USD naszych środków pieniężnych i ich ekwiwalentów”

W artykule autorstwa dyrektor finansowej Coinbase, Alesii Haas, czytamy, że plany zakupowe obejmują ethereum, a także inne aktywa cyfrowe powiązane ze światem zdecentralizowanych finansów.

„Zobowiązaliśmy się zainwestować 500 mln USD naszych środków pieniężnych i ich ekwiwalentów” – napisała Haas.

Staniemy się pierwszą spółką notowaną na giełdzie, która – oprócz bitcoina – będzie przechowywać w swoim bilansie ethereum, aktywa Proof of Stake, tokeny DeFi i wiele innych aktywów kryptowalutowych obsługiwanych do handlu na naszej platformie.”

Miliardowe rezerwy gotówkowe Coinbase

Jak donosi Wall Street Journal, Coinbase zgromadziła również gotówkę wartą miliardy dolarów na wypadek, gdyby na rynkach kryptowalut miało dojść do ponownej „zimy” lub mielibyśmy być świadkami określonych represji regulacyjnych.

Od czasu kwietniowego debiutu na rynku publicznym, giełda Coinbase zgromadziła około 4 miliardów dolarów w gotówce.

„Chcemy mieć pewność, że utrzymujemy te rezerwy gotówkowe, abyśmy mogli nadal inwestować i nadal rozwijać nasze produkty i usługi w przypadku, gdy wejdziemy w okres krypto zimy”, powiedziała Alesia Haas, odnosząc się do wydłużonego spadku aktywności rynkowej.

Może Cię zainteresować:

Komentarze