Rodzeństwo zarabia 32 000 USD miesięcznie na miningu ethereum…

… i być może nie byłoby w tym nic aż tak nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Ishaan i Aanya Thakur mają odpowiednio 14 i 9 lat.

Jak to się zaczęło?

Dzieci zainteresowały się kryptowalutami po tym, jak ich ojciec opowiedział im o Bitcoinie. W tamtym czasie rodzeństwo było zainteresowane kupnem kryptowaluty, ale ponieważ cena szybko wzrosła, zdecydowali się na kopanie. Okazało się jednak, że wydobycie bitcoinów w warunkach domowych stało się już praktycznie nieopłacalne. Dlatego zdecydowali się na drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej, Ethereum.

Zaczęli od wydobywania ETH przy użyciu swojego starego laptopa do gier. W pierwszym miesiącu wydobycia zarobili 1000 dolarów. To zmotywowało rodzeństwo do przeniesienia swoich działań na wyższy poziom.

Problemy związane z brakiem sprzętu

Ishaan i Aanya chcieli rozszerzyć swoją działalność wydobywczą, ale z powodu pandemii brakowało sprzętu. Producenci nie byli w stanie nadążyć za popytem ze względu na zamykanie gospodarek wielu krajów, a ludzie nie mogli chodzić do pracy. Tak więc uzyskanie chipa potrzebnego do wydobycia stało się trudniejsze niż kiedykolwiek.

9-letnia Aanya i 14-letnia Ishaan śledzili aktualizacje dostaw od sprzedawców takich jak Best Buy i Micro Center. Gdy dostępne będą chipy i sprzęt potrzebny do ich kopalni, mieli zostać powiadomieni pocztą elektroniczną. Rodzeństwo nie ustawało w swojej determinacji. Dzieci rezerwowały sobie kolejki do sklepów, aby następnego dnia, zaraz po ich otwarciu, móc zakupić potrzebne części.

Ta strategia okazała się dla nich opłacalna. Rozszerzyli swoją działalność wydobywczą poza ściany przydomowego garażu. Ich koparki generowały zbyt dużo ciepła, aby pozostać w garażu, więc teraz mają klimatyzowane pomieszczenie w centrum Dallas, gdzie trzymają większość swoich platform górniczych. W garażu nadal pozostało jednak około 30 kart.

Marzenia małych górników

Rodzeństwo oszczędza większość swoich dochodów z wydobycia. Musieli jednak sprzedać część swoich kryptowalut, aby zapłacić rachunki za elektryczność i potrzebne części. Zyski, jak wyjaśnił Ishaan, są przeznaczone na jasny cel. Zarówno Ishaan jak i Aanya marzą m o zostaniu lekarzami i chce studiować na Uniwersytecie Pensylwanii (w przypadku Ishaana) i Uniwersytecie Nowego Jorku (w przypadku Aanyi). Mają nadzieję, że wydobycie ETH pomoże im spełnić marzenia o pójściu na studia.

Jeśli chodzi o koszt energii elektrycznej, ich zwroty znacznie przewyższają rachunki za energię, którą konsumują w toku prowadzonej przez siebie działalności. W poprzednim miesiącu musieli zapłacić w sumie 2500–2850 USD za energię elektryczną w domu i 1650 USD w swojej „kopalni”. To wysoki rachunek za energię, aczkolwiek blednie w porównaniu z 32 000 USD, które rodzeństwo zarabia na swojej działalności wydobywczej.

Ich obecna konfiguracja składa się z 14 platform, zasobnych w 82 procesory używane do wydobywania ETH. Oprócz tego pięć platform z 12 procesorami, których rodzeństwo używało do wydobywania Ravencoin, ponieważ te procesory nie są wystarczająco wydajne, aby kopać ethereum.

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx