900 mln dolarów ze sprzedaży NFT za ostatnie 30 dni! Co się dzieje?

4 880

W ciągu ostatnich 30 dni inwestorzy wydali na tokeny niewymienialne (NFT) rekordowe 900 milionów dolarów. Blisko 400 milionów z tej kwoty przeznaczone zostały na zakup Cryptopunków.

Sierpień szykuje się na kolejny, rekordowy miesiąc pod względem sprzedaży tokenów niewymienialnych. Tylko przez ostatnie 30 dni wydano na nie prawie 900 milionów dolarów.

Według danych witryny Nonfungible, w ciągu ostatnich 30 dni na NFT wydano 896 milionów dolarów. Jest bardzo prawdopodobne, że do końca miesiąca liczba ta przekroczy 900 milionów dolarów. Będzie to wówczas równoznaczne z nowym rekordem w zakresie popytu na tym rynku.

Aktualne wskazania są ponad trzykrotnie wyższe niż w poprzednim najlepszym miesiącu sprzedaży NFT w maju, kiedy kwota uzyskana przez rynek z ich sprzedaży wyniosła 255 milionów dolarów. W sierpniu nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży, który w dużej mierze sprowadzał się do CryptoPunków i Axie Infinity.

nft
sprzedaż NFT w USD za ostatnie 30 dni; źródło: nonfungible.com

Rekordowa sprzedaż Cryptopunków

Według Cryptoslam, w tym miesiącu odnotowano rekordową sprzedaż CryptoPunków (w wysokości 397 milionów dolarów). Średnia cena sprzedaży tokenów z tej serii opiewa na aż 214 000 USD. Jednym z najdroższych, jakie kiedykolwiek sprzedano, był numer 7523, rzadki alien punk w masce na twarzy, który został wylicytowany w czerwcu na aukcji w Sotheby’s za oszałamiającą kwotę 11,5 miliona dolarów.

Na początku tego tygodnia gigant kart kredytowych Visa ogłosił, że kupił jeden z tokenów CryptoPunk za 49,5 ETH, wart w chwili zakupu nieco poniżej 150 000 USD.

Jak poinformował Wu Blockchain, że CryptoPunki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów z Chin. Cai Wensheng, założyciel firmy Meitu, zajmującej się oprogramowaniem do smartfonów, wydał na CryptoPunka o numerze 8236 kwotę 125 ETH (387 000 USD).

Meitu była jedną z pierwszych spółek notowanych na giełdzie w Chinach, które stawiały na kryptowaluty, inwestując na początku tego roku 100 milionów dolarów w bitcoin i ethereum.

NFT napędzają również przyjęcie kryptowaluty tezos. Jak czytamy we wpisie na blogu Tezos z początku tego roku, ich platformy NFT okazały się atrakcyjne dla artystów ze względu na niskie opłaty transakcyjne i bardziej energooszczędny mechanizm konsensusu proof of stake.

Może Cię zainteresować:

Komentarze