Niecodzienny zakup Visa: NFT CryptoPunk

Visa, która od dłuższego czasu wykazuje zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain, dokonała pierwszego poważnego zakupu na rynku NFT.

Dostawca usług płatniczych zainwestował w NFT CryptoPunk 7610 z najsłynniejszej serii niewymienialnych tokenów. Dodatkowo Cuy Sheffield (Head of Crypto w Visa) określił NFT jako skrzyżowanie kultury i handlu.

Visa kupuje pierwsze NFT CryptoPunk

Zakup NFT z popularnej serii to duży krok dla całego rynku NFT, zwłaszcza że od dłuższego czasu można zaobserwować podział społeczności miłośników kryptowalut na dwie grupy. Pierwsza z nich chętnie inwestuje w cyfrowe dzieła sztuki bez względu na to, czy przedstawiają dzieła słynnych artystów (Państwowe Muzeum Ermitażu wyemituje NFT), czy fotografię psa (Zdjęcie związane z dogecoinem sprzedano za 4 miliony dolarów). Druga grupa uważa, że NFT to najprostszy sposób na to, aby zalegalizować pieniądze pochodzące z różnych nietypowych źródeł. Szczegóły znajdziesz w artykule NFT: cyfrowa sztuka czy metoda prania pieniędzy?

Chociaż wielokrotnie opisywaliśmy zakupy na rynku NFT, gdzie wartość transakcji sięgała kilkuset tysięcy lub nawet kilku milionów dolarów, to najczęściej były to anonimowe transakcje. Tym samym swoim najnowszym zakupem Visa pokazała, że nawet najwięksi giganci tradycyjnego rynku finansów interesują się rynkiem nowoczesnej sztuki, którą dyrektor działu kryptowalut uważa za skrzyżowanie kultury i handlu:

„NFTs are an intersection of culture and commerce”.

CryptoPunk za 150 000 USD

Na swoje pierwsze NFT Visa wybrała CryptoPunk 7610, czyli jeden z niecałych 4 000 (z łącznej puli 10 000) tokenów przedstawiających kobiecą postać. Cena, jaką dostawca usług płatniczych zapłacił za token to około 150 000 dolarów. Oprócz zróżnicowanymi płciami NFT z serii CryptoPunk różnią się również unikalnymi cechami.

Dyrektor działu kryptowalut w Visa uważa zakup NFT CryptoPunk za świetny dodatek do kolekcji artefaktów, które mogą celebrować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość handlu.

„We felt that CryptoPunks would be a great addition to our collection of artifacts that can chart and celebrate the past, present, and future of commerce”.

W kolekcji, którą posiada Visa, znajdują się również jedne z pierwszych kart kredytowych oraz urządzenia wykorzystywane przy płatnościach kartami, zanim zostały wprowadzone elektroniczne terminale.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx