Państwowe Muzeum Ermitażu wyemituje NFT

2 350

Rosyjskie muzeum państwowe w Petersburgu nawiąże współpracę z giełdą Binance, co pozwoli stokenizować dzieła takich artystów jak Monet, van Gogh oraz da Vinci.

Obrazy z kolekcji Państwowego Muzeum Ermitażu w formie NFT trafią pod koniec sierpnia na aukcje, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł spróbować wylicytować cyfrową wersję słynnego dzieła.

Binance stawia na NFT

Binance nie przestaje rozwijać swojej nowej platformy NFT. W dodatku firma stara się zapewnić kolekcjonerom jak najbardziej zróżnicowaną ofertę, co widać również po kategoriach cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich: Premium, Mysterybox, Arts, Sports, Entertainment, Gaming, Collectibles, Esports oraz NFT for Good.

Po tym, jak Legia Warszawa nawiązała współpracę z Binance, przyszedł czas na dzieła cenionych malarzy. Dzięki współpracy z Ermitażem (jednym z największych muzeów na świecie), na platformie Binance NFT pojawią się między innymi:

  • „Madonna Litta” (autor: Leonardo Da Vinci),
  • „Narożnik ogrodu w Montgeron” (autor: Claude Monet),
  • „Bzy” (autor: Vincent van Gogh),
  • „Judyta” (autor: Giorgio Barbarelli da Castelfranco),
  • „Kompozycja VI” (autor: Wassily Kandinsky).

NFT słynnych obrazów

Zaplanowano stworzenie dwóch kopii każdego NFT. Jeden z nich trafi na aukcje należącego do giełdy Binance serwisu, natomiast drugi zostanie w rosyjskim muzeum państwowym w Petersburgu. Dodatkowo każdy niewymienialny token będzie podpisany przez obecnego dyrektora Ermitażu (Michaiła Piotrowskiego). Poinformował on, że nowe technologie, a w szczególności blockchain, otworzyły nowy rozdział dla rynku sztuki. Daje on gwarancję własności, co stanowi ważny etap rozwoju w relacjach pomiędzy człowiekiem, pieniędzmi i rzeczami:

„New technologies, in particular blockchain, have opened a new chapter in the development of the art market, led by the ownership and the guarantee of this ownership.. This is an important stage in the development of the relationship between person and money, person and thing.”

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, dlaczego NFT w krótkim czasie stało się tak bardzo popularne, zapoznaj się z dwoma artykułami, które dokładnie wyjaśniają to zagadnienie: NFT | Brak wiedzy na ten temat może Cię drogo kosztować oraz Jak zrobić NFT? Jak je sprzedawać? Jak kupować? – praktyczny poradnik.

Komentarze